MediaCat

Kahve bardaklarıyla aşı farkındalığı

McDonald’s’tan ABD hükümetinin aşı kampanyasına destek.

Kahve bardaklarıyla aşı farkındalığı

ABD Sağlık ve İnsan Hizmetleri Bakanlığı’nın Nisan ayında başlattığı ve TV, radyo, açıkhava ve sosyal medya üzerinden yürüttüğü aşı farkındalık kampanyasına son dahil olan marka McDonald’s oldu. Fast food devi, Times meydanındaki reklam panosunda, McCafé kahve fincanları ve McDelivery teslimat paketlerinde kampanyanın özel amblemine yer verecek. İnsanları aşılarla ilgili doğru bilgi alabilecekleri ve nerelerde aşı yaptırabileceklerini öğrenebilecekleri vaccines.gov adresine yönlendiren kampanya daha fazla kişiyi bilgi kirliliğinden korumayı ve aşı olmaya teşvik etmeyi amaçlıyor.

HHS Sekreteri Xavier Becerra McDonald’s’ın kampanyaya katılımına dair, “McDonald’s sayesinde insanlar artık bir fincan kahve içtiklerinde veya yemek sipariş ettiklerinde aşılanmaya dair güvenilir bilgiler alabilecekler. Bu salgını sona erdirmek, hepimizin birlikte çalışarak üzerimize düşeni yapmamızı gerektiriyor ve buna çevremizdekileri aşı olmaya teşvik etmek de dahil” açıklamasında bulundu.

McDonald’s ABD Küresel Kamu Politikası ve Hükümet İlişkilerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Genna Gent ise şunları ekledi: “Bu bir ekip çalışması. Hizmet verdiğimiz yaklaşık 14 bin topluluktaki müşterilerimize COVID-19 aşıları hakkında güvenilir ve tarafsız olarak doğrulanmış bilgiler sağlamak için bu ortaklığa katılmaktan gurur duyuyoruz.”

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.