Reklamlar da nefes alır

Netflix'ten biraz ürkütücü bir reklam kampanyası.

06.02.2018 - 15:00 | Gönül Hadımlı

Reklamlar da nefes alır

Sokakta yürürken, küvözde duran bir insanla karşılaşsaydınız, ne yapardınız? Bu sorunun yanıtını arar gibi görünen Netflix, ABD’nin Batı Hollywood kentinde Santa Monica Boulevard’da bir otobüs durağına küvözde bir insan vücudu yerleştirerek hiç de alışkın olmadığımız bir reklam kampanyasına imza attı.

Marka, otobüs durağındaki reklam panosuna, gerçek bir insan vücuduyla tıpa tıp aynı görünen hatta nefes bile alan bir maket yerleştirdi. Ağzında solunum borusu takılı olan ve nefes alma hareketlerinin gayet net görülebildiği bu maket, bölge halkını şaşkınlığa uğrattı. Markanın amacı ise bu şaşırtıcı reklam kampanyasıyla dikkatleri Richard K. Morgan’ın romanından uyarlanmış yeni dizisi Altered Carbon’a çekmek.

Reklam panosundaki bu ilginç girişimin, markanın Altered Carbon için imza attığı ilk kampanya olmadığını da hatırlatalım. Bu senenin başında Netflix, ABD’nin Las Vegas kentinde gerçekleşen CES 2018 fuarı için hazırladığı gerçek görünümlü “laboratuvar insanları”yla da insanları şaşırtmayı başarmıştı.

Kaynak: Design Taxi

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.