MediaCat

Reha Muhtar: “Ağzım açık kaldı”

Reha Muhtar’ın gözünden Türk Hava Yolları reklamı…

Reha Muhtar: “Ağzım açık kaldı”

Reha Muhtar bugün Vatan Gazetesi’ndeki köşesinde THY’nin dün yayınlanan, Kobe Bryant’la Lionel Messi’nin oynadığı yeni reklam filmini yorumladı.

“Türk Hava Yolları uçağına bindiğimde ne kadar da iğreti hissederdim kendimi…

Dünyanın prestijli bir sürü hava yolu şirketi vardı…

Biz ise Türk Hava Yolları gibi dünyanın en “prestijsiz!” hava yolları şirketlerinden biriyle uçuyorduk…

Air France’la uçmak muhteşemdi…

Swiss Air havalıydı…

Jall sınıf atlamaktı…

Pan-Am Amerika’ydı, fazla söze hacet yoktu…

Lufthansa bir dakiklik harikasıydı…

İlk gazetecilik yıllarında Dışişleri Bakanı İlter Türkmen, yabancı konuklan ağrılarken, Lufthansa ile geldiklerini öğrenirse iltifat eder; ‘öyleyse dakikası dakikasına iniş yapmışsınızdır… Lufthansa saati dakiktir…’ derdi.

Türkiye’nin Dışişleri Bakanı’nın, Alman Hava Yolları’nı övdüğü, Türk Hava Yolları’ndan bahsetmekten ise kaçındığı yıllardı o yıllar… Bir saat, iki saat, iki buçuk saat rötar yapardı Türk Hava Yolları.

O kadar aşağılanırdı ki, bir gün uçakta ‘Türk Hava Yolları’yla neden yolculuk ediyorsunuz?.. En sevdiğiniz özelliği nedir?..’ diye bir soru sorduklarında şu cevabı vermiştim:

‘Ne yazık ki ana dilimde uçuş yapan tek hava yolu şirketi Türk Hava Yolları… Başkaca olumlu bir özelliğini bilmiyorum…’

Dün dünyanın faal en büyük futbolcusu olan Lionel Messi’yi Türk Hava Yolları’nın reklam filminde NBA basketbol liginin en muhteşem yıldızlarından Kobe Bryant’la gördüğümde ağzım açık kaldı…

Dünyanın en muhteşem futbolcusuyla, en muhteşem basketbolcularından biri bir arada Türk Hava Yolları reklamında oynuyorlardı.

Bütün hünerlerini göstererek…

İkisinin küçük bir çocuğa gösterdikleri hünerlerinin en sonunda; perfore ses ‘Türk Hava Yolları… Dünyanın en iyi hava yolları’ mealinde bir söz söylüyordu.

Turgut Özal’ın bir sözü vardı, yıllar önce ettiği… ‘Hayallerinde bile bize yetişemezler…’ demişti de millet dalga geçmişti… O günlerde hayal etmeye kalksak bugünkü Türk Hava Yolları tablosunu hayal bile edemezdik. Şu anda dünyanın en iyi hava yollan şirketi mi bilemem, fakat dünyanın en iyi futbolcusuyla, NBA’in en muhteşem basketbolcularından birisini aynı anda birarada kendi reklam filminde oynatan bir firma, dünyanın en iyisi olmaya layıktır. O vizyonun sahibi çünkü.

Messi’yle, Bryant’ın birlikte oynadığı reklam filmini mutlaka izleyeceksiniz. Bugünden itibaren dünyada ve Türkiye’de gösterilmeye başlanıyor. İnanılmaz bir reklam filmi. Muhteşem bir gurur vesilesi… İftihar edeceksiniz Türk Hava Yolları’yla ve elbette ülkenizle… Mazi gözlerinizin önüne geldiğinde; mutlak ki gözlerinizden yaşlar süzülecek!.. Sevinçle karışık bir duygu patlaması. Bir gözyaşı demeti.”

 

(kaynak: Vatan)

 

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.