MediaCat

Ramesh Srinivasan’ı tanımanız için 3 neden

Dijital devrimin hayatlarımızda yarattığı tüm değişiklikler olumlu mu oldu dersiniz? Brand Week Istanbul konuşmacılarından Ramesh Srinivasan fikrinizi değiştirebilir.

Ramesh Srinivasan’ı tanımanız için 3 neden

AirBnB, Facebook, Google, Amazon gibi devlerin iş dünyasını, dahası hayatın kendisini nasıl dönüştürdükleriyle ilgili sayısız haber, makale ve araştırmaya ulaşmak mümkün. Ancak bu şirketlerle tanıştığımızdan bu yana -anlatılagelenin aksine- dijital devrimin beraberinde yeni sorunlar getirdiği ve var olan sorunları daha da derinleştirdiğini iddia edenlerin sayısı da iddialarının kendisi de azımsanacak gibi değil.

Bu yıl Brand Week Istanbul’da sahne alacak akademisyenlerden Ramesh Srinivasan da bu isimlerden biri. Srinivasan, dijitalin nimetlerine ilişkin anlatısıyla bu konudaki fikirleriniz üzerinde dönüştürücü bir etki yapmaya aday bir isim.

Dijital-öncesi dünyanın insanlarına ne oldu?

Konaklama, sosyalleşme ve alışveriş gibi değerlerin nasıl değiştiğinin farkında mısınız? Bugünlerde tüm bu kavramlar bir zamanların büyük şeyler başarmaya hevesli startup’larının tahakkümüne girmiş durumda. Üstelik bu hakimiyet beraberinde yepyeni bir sorunu da beraberinde getiriyor: İstihdam.

Dijital öncesi dönemin büyük şirketlerine kıyasla neredeyse yok denecek kadar az sayıda tam zamanlı çalışan istihdam eden günümüzün dev şirketleri, bununla da yetinmeyip otomasyon ve yapay zeka ile insanı tabiri caizse sistemlerinden defetmeye çalışıyor. Dijital ekonominin emek ve kültürel çeşitlilik gibi konular üzerinde yarattığı tahribata ilişkin aklınızda ne kadar soru işareti varsa yanınıza alın ve Brand Week Istanbul’a gelin. Zira Ramesh Srinivasan’ın bahsi geçen polemiğe son derece açık konular hakkında açacağı tartışmadan eli boş ayrılmanız mümkün değil.

İlerlemek için sayfa numaralarını kullanabilirsiniz.

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.