RABARBA’dan yerinde duramayan logo

RABARBA, kurumsal kimliğini yenileyerek hareketli bir logo tasarladı.

03.09.2014 - 14:58 | Tuğba Dülger Özöğretmen

RABARBA, kendi deyimleriyle, “rabarba” yapmaya yeni logosuyla da devam ediyor. Kurumsal kimliğini yenileyen ajans, sıra dışı ve hareketli bir logo tasarladı. Ajansın internet sitesi, ziyaretçileri her defasında farklı bir şekle bürünen logosuyla karşılıyor. Ajans yeni logoya ilişkin detayları şöyle anlatıyor:

“Tasarlanan yeni kimlikte logo, kendini dayatan, sabit fikirli, değişmez bir logo değil. Kendini sürekli yeniliyor. İçindeki harfler hareketli bir yapıya sahip. Harflerin birbirleriyle ayrılıp farklı şekillerde buluşmaları her defasında yeni bir RABARBA logosu ortaya çıkartıyor. Tıpkı her yeni proje için ajansın yeni bir forma girebilme,  yeni çözümler önerebilme becerisi gibi. Logonun değişken, yenilikçi tarzı ajansın bugüne kadar yaptığı ve bundan sonra yapacağı işlerdeki oyunbazlık tavrını da anlatıyor.

Ajansın tabelasından kartvizitine, zarfından web sitesine kadar tek bir logo yerine aynı kimlik çerçevesinde  binlerce farklı RABARBA logosu yer alacak. Her farklı dizilişi yeniden okumaya çalışmak, yenilenen bu kimliği daha eğlenceli kılacak.”