Publicis’ten yeni bir platform: Publicis Spine

Publicis, hedeflemede gözünü daha derinlere dikti.

13.10.2017 - 14:04 | Tuğba Özögretmen

Publicis Groupe ve Microsoft'tan işbirliği

Publicis Groupe, müşterilerinin daha derinlikli ve kişisel düzeyde hedefleme yapmalarına yardımcı olacak Publicis Spine adında yeni bir platform hayata geçirdi. İki yıldır çalışmaları devam eden platform, müşterilerin dijital ve pazarlama iş süreçlerindeki dönüşümü hızlandırmak üzere tasarlandı. Alınan kararla Starcom Global Başkanı Lisa Donohue Publicis Spine’ın CEO’su olarak atanırken; platform altında Donohue 3 bin 500 mühendis, veri bilimcisi, analist ve teknoloji liderinden sorumlu olacak.

Bahsi geçen hedeflemede Spine, bulut temelli başka bir platform olan PeopleCloud’dan faydalanacak. Zira PeopleCloud yalnızca büyük bir veri bankası oluşturmakla kalmıyor; müşterilere bireysel düzeyde hedefleme yapmaları yolunda veri sağlıyor.

Publicis bu yenilikle eş zamanlı olarak, operasyonlarını etkileyecek iki haber daha paylaştı. Buna göre Publicis, “dijital dönüşüm varlıklarını sektör dikeylerine organize etmek” ve “ölçeklenebilir veri ve medya kaynaklarına daha sorunsuz erişimini sağlamak için DigitasLBi’ın Publicis Medya’nın altında konumlanması” şeklinde iki kararını basına duyurdu.

Kaynak: Ad Age

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.