Kadınlardan Twitter’ı boykot çağrısı

Platformun Rose McGowan'ın hesabını askıya almasının ardından boykot çağrısında bulunuldu.

13.10.2017 - 14:17 | Sencer Uçar

Hollywood yapımcılarından Harvey Weinstein, aralarında Gwyneth Paltrow, Rose McGowan, Kate Beckinsale, Angelina Jolie, Lea Seydoux, Rosanna Arquette ve Cara Delevingne’nin de bulunduğu birçok isim tarafından cinsel taciz iddialarıyla suçlanmış, ardından da Oscar ödüllü yapımcı hakkında hem İngiltere’de hem de ABD’de de soruşturma başlatılmıştı.

Rose McGowan ise Harvey Weinstein hakkındaki iddiaları hafta içinde Twitter hesabına taşımıştı. Daha sonra da doğruları söylemediği gerekçesi ile Ben Affleck’i yalancılıkla suçlamıştı.

Ben Affleck hakkında attığı tweet’lerin ardından Rose McGowan, Instagram üzerinden yaptığı paylaşımda Twitter’ın hesabını askıya aldığını duyurmuştu.

TWITTER HAS SUSPENDED ME. THERE ARE POWERFUL FORCES AT WORK. BE MY VOICE. #ROSEARMY #whywomendontreport

Rose McGowan (@rosemcgowan)’in paylaştığı bir gönderi ()

Twitter ise ünlü oyuncunun hesabının askıya alınma nedeni olarak, atılan tweet’ler arasında bir telefon numarasının paylaşılması yoluyla platformun kurallarının ihlal edilmesini göstermişti.

Rose McGowan’ın Twitter hesabı 12 saat sonra tekrar açılmıştı. Fakat yaşanan olayın ardından birçok ünlü ve aktivist harekete geçerek 13 Ekim Cuma günü #WomenBoycottTwitter hashtag’i ile boykot çağrısında bulundu. Boykota aralarında OfWeRanTheWorld ve MakeLoveNotPorn Kurucu ve CEO’su Cindy Gallop’un da yer aldığı birçok ünlü isim destek veriyor.

Kaynak: Mashable

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.