Publicis Groupe Cannes Lions 2018’de yer almayacak

Karar sadece Cannes Lions ile sınırlı değil.

21.06.2017 - 10:45 | Sencer Uçar

Publicis Groupe ve Microsoft'tan işbirliği

Publicis Groupe, tasarruf kararından ötürü 2018’de Cannes Lions Uluslararası Yaratıcılık Festivali‘ne katılmayacak.

Grubun CEO’su Arthur Sadoun, gruba bağlı tüm ajansların bir yıl süresince ödül törenlerine , fuarlara ve diğer ücretli tanıtım faaliyetlerine katılmasının önüne geçen bir karara imza attı.

Publicis Groupe’un finans departmanı CEO’su Frank Voris tarafından şirket içi yazışmalarda duyurulduğu üzere, şirketin 2018 mali hedefleri doğrultusunda 1 Temmuz 2017 tarihinden itibaren bir yıl süreyle hiçbir ödül organizasyonuna ya da fuara katılınmayacak.

Bu yeni gelişme, 30 farklı ülkede 80.000’den fazla çalışana hizmet vermesi amacı ile tasarlanan, yapay zeka ve otomatik öğrenme teknolojisi kullanan ilk kişisel profesyonel yardımcı olma özelliği taşıyan Marcel platformunun devreye girmesi ile aynı güne denk geldi. Alınan karar Sadoun’un Publicis Groupe’un yola bir ajans ağından ziyade bir platform olarak devam etmesini istediğini açıkladığı video ile de tutarlılık sergiliyor.

Marcel hakkında Adweek’e konuşan Sadoun, Publicis Groupe’un gelecek yıl Cannes’da yer alıp almayacağı hakkında direkt olarak bir şey söylemese de Marcel’in Paris’te düzenlenecek olan VivaTech  2018’de görücüye çıkacağını belirtti.

Kaynak: Adweek

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.