MediaCat

Posta’dan seçim kehaneti

Gazete Hillary Clinton’ın galibiyetini erken ilan etti.

Posta’dan seçim kehaneti

Yalnızca Amerika’nın değil tüm dünyanın gündemini meşgul eden 2016 ABD Başkanlık Seçimlerinde kazanan tarafın belli olmasına çok kısa bir süre kala, sonuçlar, anketleri yanıltacak şekilde, başkan koltuğuna oturacak ismin Donald Trump olacağının sinyallerini veriyor.

Ancak bazıları için umutlar henüz yitmiş değil.

Bu sabah manşetine “Clinton Başkan” yazarak Hillary Clinton’ın “anketleri yalancı çıkarmayan” ve şahsını “tarihe geçiren” galibiyetini biraz erken müjdeleyen Posta gazetesinin ilk sayfası sosyal medya paylaşımlarındaki haklı yerini buldu.

Gazetenin ilk sayfasında 2016 ABD Başkanlık Seçimlerine dair şunlar yazıyor:

Clinton Başkan

Anketler yanıltmadı

Amerika’da, Demokratların 69 yaşındaki adayı Hillary Clinton ile Cumhuriyetçilerin 70 yaşındaki adayı Donald Trump arasındaki başkanlık yarışı dün sonuçlandı. Zafer beklendiği gibi Clinton’ın oldu. 241 milyon seçmenden 129 milyonu, diğer bir deyişle, yüzde 54’ü oy kullandı.

Obama’nın izinde

Hillary Clinton, Amerika’nın ilk kadın başkanı olarak tarihe geçti. Aynı zamanda ilk eski başkan eşi olarak da tarihte yerini alacak. Clinton, başkan Obama’nın 8 yıldır Türkiye ve Ortadoğu’ya yönelik yürüttüğü politikayı aynen devam ettireceğini seçim öncesi açıklamıştı.

Posta'dan seçim kehaneti

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.