MediaCat

P&G Türkiye’deki 35. yılını kutluyor

Marka, Türkiye’deki 35. yılını “Sevgi her kapıyı açar” söylemiyle kutluyor.

P&G Türkiye’deki 35. yılını kutluyor

Türkiye’deki 35’inci yılını dolduran Procter & Gamble (P&G), Çırağan Sarayı’nda düzenlediği özel bir davetle ülkeye 35 yıl boyunca sunduğu katkıları davetlilerle paylaştı.

P&G Türkiye, Kafkasya ve Orta Asya Yönetim Kurulu Başkanı Tankut Turnaoğlu, markalarıyla P&G’nin Türkiye’deki her 10 evin 9’unda en az bir ürünüyle bulunduğunu ve topluma katkı projeleriyle milyonlarca kişinin hayatını iyileştirdiğini belirterek şunları söyledi: “Üç markayla başlayan yolculuğumuz bugün 20 markaya ulaştı. Başarılarımız Türk halkı tarafından onlarca ödülle taçlandırıldı. ‘Sevgi her kapıyı açar’ diyerek sevgiyle ve iyilikle büyümeye devam edeceğiz.”

Turnaoğlu, markanın Türkiye operasyonlarını şöyle detaylandırdı: “Ülkemizde Gebze Organize Sanayi Bölgesi ve Şekerpınar üretim tesislerimiz, Şekerpınar dağıtım merkezimiz ve genel merkezimiz olmak üzere dört farklı tesisle hizmet veriyoruz. Gebze’de bulunan fabrikamızla da Türkiye’de üretip, bu ülkenin insanına kaliteli, yüksek performans ve değerde ürünler sunmak için çalışıyoruz. Doğrudan ve dolaylı olarak 2 bin 500 kişiyi istihdam ediyoruz. Aynı zamanda Türkiye dahil Gürcistan, Azerbaycan, Moğolistan, Tacikistan, Özbekistan, Türkmenistan ve Ermenistan olmak üzere sekiz ülke için de merkez görevi görüyoruz. Bu ülkeleri Türkiye merkez ofisimizden yönetiyoruz.”

Marka, hazırladığı kurumsal vatandaşlık raporuyla P&G’nin Olimpik Anneler projesi ve sponsorluk anlaşmalarıyla spora, Head&Shoulders & Ahbap, Fairy & Gıda Kurtarma Derneği, Oral-B & Make A Wish, Prima & İhtiyaç Haritası işbirlikleri ve P&G Charity Club ile ihtiyaç sahiplerine yaptığı bağışlarla topluma, çevresel sürdürülebilirlik hedefleri doğrultusunda aldığı aksiyonlarla çevreye sunduğu katkıları da katılımcılarla paylaştı.

P&G’nin eşitlik ve kapsayıcılık alanındaki faaliyetlerine de vurgu yapan raporda P&G’nin kadın çalışan oranının yüzde 59.9, icra kurulunda çalışan kadın oranının yüzde 60 ve yurtdışına transfer edilen kadın yönetici oranının yüzde 55.6 olduğu belirtildi. Markanın çalışanlarına yönelik programlarının da gündeme taşındığı raporda P&G’nin Türkiye’de dört yıldır yürüttüğü Geleceğin Liderleri Programı ve baba olan çalışanlarına sunduğu 8 haftalık ücretsiz babalık izni imkânının da altı çizildi.

Turnaoğlu P&G’nin 35 yıldır sürdürdüğü faaliyetleri şu sözlerle değerlendirdi: Çevresel Sürdürebilirlik, Eşitlik ve Kapsayıcılık, Cinsiyet Eşitliği, Yönetişim ve Topluma Katkı’dan oluşan 5 kurumsal vatandaşlık ilkesiyle faaliyet gösterdiğimiz ülkelere karşı sorumlu olduğumuza inanıyoruz. Türkiye’de gerçekleştirdiğimiz Topluma Katkı programlarımızla her yıl 3 milyon insanın hayatına dokunuyoruz. Yaşamlara değer katma yolculuğumuzu, birçoğuyla 10 yılı aşkın süredir birlikte yol aldığımız 15’in üzerinde dernekle yürüyoruz. Onların katkıları bizim için çok değerli. Bir kurumsal vatandaş olarak, işimizi severek yapıyor, Türkiye’ye severek hizmet ediyor ve yatırımlarımıza güvenle devam ediyoruz. Aynı zamanda tüketicinin sevgisini ve güvenini kazanmak için çalışıyor, onların yaşamlarını iyileştirmek için 35 yıldır elimizden geleni yapıyoruz. Ve 35 yıldır olduğu gibi yeni yaşımızda da diyoruz ki “Sevgi her kapıyı açar”.

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.