Çocukların hayalleri engellere takılmasın diye

Çocuklara ilham vermek isteyen Rexona, murallarda Gabriel Jesus'un yüzünü çocukların yüzleriyle değiştirdi.

03.06.2022 - 15:21 | Sencer Uçar

Çocukların hayalleri engellere takılmasın diye

Brezilya’nın yoksul semtlerinde imkânsızlıklar nedeniyle spordan uzak kalan gençlere yardım etmek ve gençlerin gelişimini desteklemek amacıyla Rexona Sınırları Aşıyor projesini hayata geçiren Rexona, Manchester City forması giyen Brezilyalı futbolcu Gabriel Jesus ile güçlerini birleştirdi.

Gabriel Jesus’un çocukluğunu geçirdiği São Paulo’nun Jardim Peri bölgesi Jesus’un resmedildiği murallarla donatıldı, ardından murallardaki yüzler, semtin çocuklarının yüzleriyle değiştirildi. Amaç, çocukların engelleri aşıp hayallerine ulaşabilmelerine ilham kaynağı olabilmekti.

Proje için hazırlanan filmde Jesus’a çocukların yanı sıra kentin yoksul kesimlerindeki toplumsal sorunları şarkılarına taşıyan rap grubu Racionais MC de eşlik ediyor.

Gabriel Jesus, “Ben Jardim Peri’de doğdum büyüdüm, oradaki çocukların çoğunun karşılaştığı zorlukların hepsini yaşadım. Hayallerime ulaşmak için çokça engel aşmam gerekti. Şimdi Rexona ile birlikte çocukların hayatlarını sporla değiştirebilmelerine yardım edebilmek harika ve de heyecan verici” yorumunda bulunuyor.

Rexona Brezilya Marka Müdürü Andreza Graner ise, proje hakkında, “Gabriel’in hayatı birçok genç için ilham verici. Sporun insanların hayatını dönüştürebileceğinin yaşayan kanıtı. Jardim Peri’de hayata geçirdiğimiz projeyle, gelişimlerinin önemli bir aşamasındaki birçok gencin hayatında pozitif etki yaratıyoruz. Böylelikle farkındalığı daha yüksek ve özgüvenli bir nesil oluşturmaya yardımcı olabiliriz” değerlendirmesinde bulunuyor.

KÜNYE

  • Reklamveren: Rexona
  • Reklam Ajansı: Energy BBDO
Kaynak: The Stable

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.