Perwoll’le modası geçmez

Perwoll ve Zeynep Tosun’dan sürdürülebilir modayı destekleyen proje.

19.08.2021 - 12:17 | MediaCat

Perwoll'le modası geçmez

Deterjan markası Perwoll, tasarımcı Zeynep Tosun ile sürdürülebilir modayı destekleyen bir sosyal sorumluluk projesi için bir araya geldi.

Kullanılmayan tekstil ürünlerini temmuz ayı itibarıyla modasigecmez.net internet sitesi ve İstanbul’un dört farklı noktasında konumlandırılan giysi kumbaraları aracılığıyla toplamaya başlayan marka, bağışlanan kıyafetleri yenileyerek yeniden kullanılır hale getirecek. Zeynep Tosun ve Anadolu’daki emektar kadınların yöresel geridönüşüm teknikleriyle yeniden tasarlayacağı bir koleksiyonla tekrar hayat bulacak kıyafetlerin satışından elde edilen gelir ise KAÇUV’a (Kanserli Çocuklara Umut Vakfı) bağışlanacak.

Moda sektörünün doğaya verdiği zarara farkındalık oluşturmak adına “Modası Geçmez” mottosu ile birçok farklı projeyi hayata geçiren Perwoll, toplumdaki kullan-at alışkanlığını değiştirmeyi hedeflediği bu yeni tüketici hareketinin çevre, sürdürülebilirlik, kadın istihdamı gibi birçok değerli alana dokunan bir projeye dönüşerek büyük moda markaları ve e-ticaret kanallarına da ilham kaynağı olmasını umuyor.

Perwoll'le modası geçmez

Kendi markasını kurduğundan beri üretim aşamalarının büyük kısmını Anadolu’daki kadın tekstil çalışanlarıyla gerçekleştiren Tosun, bu projeyle kadınların tasarım aşamasına dahil olmalarından duyduğu sevinci şu sözlerle aktarıyor: “Kuracağımız ekiple yöresel geridönüşüm tekniklerini modern kalıplar ile tekrar günyüzüne çıkaracağız. Toplanan tüm kıyafetleri renklerine, türlerine, gramajlarına göre ayırarak bu kadınlara götüreceğiz ve aslında çok eskiden beri Anadolu’da bilinen çeşitli el işi yöntemleriyle yepyeni şeyler yaratacağız. Bu tasarımların, tüm markalara ve tasarımcılara ilham vermesini ve tekniklerin sahiplenilmesini umuyoruz.”

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.