Pernod Ricard Türkiye’den 2 global atama

Pernod Ricard Türkiye & MENA Pazarlama Direktörü ve Pernod Ricard MENA Pazarlama Müdürü olarak görev alacak isimler belli oldu.

10.02.2021 - 13:44 | MediaCat

Pernod Ricard Türkiye’den 2 global atama

Pernod Ricard’da üst düzey iki atama gerçekleşti. Pernod Ricard Türkiye Pazarlama Direktörü Deste Durmuş, Pernod Ricard Türkiye ve MENA Pazarlama Direktörlüğüne terfi ederken, Pernod Ricard ailesine yeni katılan Bengü Tiner ise Pernod Ricard MENA Pazarlama Müdürlüğüne atandı.

Lisans eğitimini Marmara Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nde tamamlayan Deste Durmuş, lisansüstü eğitimini University of Leicester’da pazarlama alanında uzmanlaşarak tamamladı. Kariyerine Jotun Boya bünyesinde başladıktan sonra 2006 yılında Maxxium’a marka yöneticisi olarak katılan Durmuş, 2008’de çalışmaya başladığı Pernod Ricard Türkiye’de farklı marka ve marka gruplarından sorumlu marka müdürü, kıdemli marka müdürü ve pazarlama müdürü olarak görev aldı. 2014 yılında Pernod Ricard Danimarka ekibine pazarlama departman yöneticisi ve yönetim kurulu üyesi olarak atandı. 2016 yılında Türkiye’ye dönerek, satış fonksiyonu bünyesinde ticari pazarlama ve iş geliştirme müdürü olarak çalışan Durmuş, 2018 itibarıyla Pernod Ricard Türkiye Pazarlama Direktörü ve Pernod Ricard Türkiye Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev aldı.

İstanbul Teknik Üniversitesi Kimya Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmasının ardından kariyerine 2007 yılında Abdi İbrahim İlaç bünyesinde araştırma ve geliştirme mühendisi olarak adım atan Bengü Tiner, sonrasında Bayer’de değişim yönetim liderliği yaptı. 2010 yılında katıldığı Eczacıbaşı bünyesinde ürün müdürü asistanlığı, ürün müdürlüğü ve kanal pazarlama kıdemli uzmanlığı görevlerini üstlenen Tiner, 2017 yılından 2020 sonuna kadar kariyerine uluslararası pazarlama ve iş geliştirme müdürü olarak devam etti.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.