11 kişinin duyduğu 11 milyona ulaşsın diye

Uluslararası Af Örgütü, teknik direktör Fernando Santos'un konuşmasını milyonlara ulaştırıyor.

10.02.2021 - 12:44 | Sencer Uçar

11 kişinin duyduğu 11 milyona ulaşsın diye

İnsan hakları konusunda güçlü bir mesaj verme niyetindeki Uluslararası Af Örgütü Portekiz, tüm ülkeye Portekiz Milli Futbol Takımı’nı Euro 2016’da şampiyonluğa taşıyan teknik direktör Fernando Santos’un geçtiğimiz yıl futbolculara yaptığı motivasyon konuşmasıyla sesleniyor.

Fernando Santos’un futbolculara birer rol model olduklarını, sahadaki tüm davranışlarının toplumda bir karşılığı olduğunu hatırlattığı kapsayıcı konuşması, Havas Lizbon imzalı reklam filminde yeşil sahaları aşıp, 11 milyon nüfusuyla tüm Portekiz’e yayılıyor.

Kampanyanın yaratıcılarından Bernardo Tavares, kampanyayı, “Konuşma her ne kadar sahaya çıkacak 11 futbolcuya yapılmış olsa da, mesajın çok daha geniş bir kitlesi var. Artık başka bir 11 üzerinde olumlu etkisi olabilir zira Portekiz’in nüfusu 11 milyon civarında. İnsanlar bu mesajı tüm dünyaya taşıyabilir, insan hakları takımına daha fazla insan katılabilir” sözleriyle yorumluyor.

Sporun kapsayıcı ve çokkültürlü boyutuna dikkat çeken Uluslararası Af Örgütü Portekiz İletişim Müdürü Paulo Fontes ise, Portekiz Futbol Federasyonu işbirliğiyle hayata geçirilen film aracılığıyla, sporun insan hakları mücadelesinde öncü rol oynayabileceğinin vurgulandığını belirtiyor.

KÜNYE

  • Reklamveren: Uluslararası Af Örgütü Portekiz
  • Reklam Ajansı: Havas Lizbon
  • Prodüksiyon Şirketi: Garage Films
  • Yönetmen: Enrique Escamilla
Kaynak: The Stable

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.