MediaCat

Perfetti Van Melle Türkiye’ye yeni genel müdür

Vivident, Mentos, Big Babol ve Chupa Chups’un çatı şirketi Perfetti Van Melle’in Türkiye operasyonlarına liderlik edecek isim belli oldu.

Perfetti Van Melle Türkiye'ye yeni genel müdür

Vivident, Mentos, Big Babol ve Chupa Chups gibi markalarıyla sakız ve şeker sektöründe faaliyet gösteren Perfetti Van Melle Türkiye’de genel müdür pozisyonuna Umut Şekerdağ atandı.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde mühendislik lisans eğitimini ve işletme (MBA) yüksek lisansını tamamlayan Umut Şekerdağ, iş hayatına 2008 yılında Reckitt’te Ankara geleneksel kanal satış yöneticisi olarak başladı. Devamında sekiz sene boyunca farklı şehirlerde geleneksel kanal, modern kanal ve ticari pazarlama departmanlarında farklı pozisyonlarda görev yaptı. Finish Lider Market Ticari Pazarlama Müdürlüğünden sonra SCJ bünyesine Türkiye ve İsrail’den sorumlu ticari pazarlama müdürü olarak katıldı ve burada çalıştığı yaklaşık altı sene boyunca sırasıyla MENAP & Türkiye bölgesinden sorumlu ticari pazarlama müdürü, ulusal müşterilerden sorumlu kanal müdürü ve yaklaşık üç sene süren Türkiye satış direktörlüğü görevlerini üstlendi.

15 yılı aşan kariyerinde satış ve ticari pazarlama alanlarında 10’dan fazla ülke ve kategori deneyimi kazanan Umut Şekerdağ, Kasım 2021’de Perfetti Van Melle Türkiye’de satış direktörü görevine başladı. Dahil olduğu günden itibaren, şirketin sahaya gidiş modeli başta olmak üzere tüm satış organizasyonundaki transformasyona liderlik etti. Kanal stratejilerin geliştirilmesi ve büyüme planlarının oluşturulmasında gösterdiği liderlikle her kanalda tüm markaların pazar payı kazanmasında büyük rol oynadı.

Umut Şekerdağ, şirketin büyüme yolculuğuna ve “Yenilikçi Lezzetler ve Daha İyi Bir Gelecek” vizyonuna Perfetti Van Melle Türkiye Genel Müdürü olarak liderlik etmeye devam edecek.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.