Pepsi’nin meşhur reklamına alternatif son

SumOfUS Crystal Pepsi şerefine markayı kızdıracak bir spoof hazırladı.

15.08.2016 - 11:27 | Arzu Nilay Kocasu

Pepsi'nin meşhur reklamına alternatif son

Takvimler 1992’yi gösterirken Pepsi, bugün hâlâ -her zaman istedikleri şekilde olmasa da- ses getiren bir Super Bowl reklamına imza attı. Serinlemek için yöneldiği içecek otomatından, güzelliğine hayran kalan iki küçük çocuğun şaşkın bakışları eşliğinde, bir Pepsi alan Cindy Crawford’un rol aldığı film, geçen 24 yılın ardından bu kez biraz farklı bir sonla yeniden hazırlandı.

Şirketlere karşı duruşuyla tanınan ve “daha iyi bir küresel ekonomi” için çalışan STK SumOfUs’ın sınırlı sayıda Crystal Pepsi’nin yeniden piyasaya sürülmesi şerefine hazırladığı reklam filmi, ürünlerinde kullandığı palm yağını elde etmek için “yağmur ormanlarını katlettiğini, Endonezya’daki işçileri sömürdüğünü ve orangutan, kaplan ve fil gibi hayvanların soylarının tükenmesine neden olduğunu” söyledikleri PepsiCo’nun palm yağı stratejisine karşı halkı harekete geçirmeyi hedefliyor.

“90’ların en büyük süpermodeli Cindy Crawford’un rol aldığı şehvet dolu Pepsi reklamını hatırlıyor musunuz? Şimdi de reklamın Pepsi’nin görmenizi istemediği versiyonunu izleyin…” açıklamasıyla yayınlanan reklam filminde Crawford’un yerini alan kadının içtiği Pepsi, koladan palm yağına dönüşüyor.

Kaynak: Adweek

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.