PepsiCo Türkiye’den 2 global atama

PepsiCo Türkiye iki çalışanını Avrupa operasyonlarına transfer etti.

04.01.2022 - 10:39 | MediaCat

PepsiCo Türkiye'de üst düzey atamalar

PepsiCo, Ağustos ve Eylül aylarında pazarlama, ticari fonksiyonlar ve tedarik zincirinde gerçekleşen Geleceğin Eko-Sistemi (EoTF) adını verdiği yapısal değişikliklerin devamı olarak liderlik yapısında değişikliklere gitti. Bu değişiklikle birlikte PepsiCo’nun yurtdışı operasyonlarına transfer olan Gizem Turan Pazar PepsiCo Avrupa Modern Ticaret Kıdemli Direktörü olurken; Osman Dilber ise şirketin Güneybatı Avrupa iş birimlerine atandı.

Gizem Turan Pazar

PepsiCo Avrupa Modern Ticaret Kıdemli Direktörü olarak atanan Gizem Turan Pazar, Avrupa cirosunun yaklaşık yüzde 70’ini oluşturan; hipermarketler, süpermarketler, market zincirleri ile birlikte indirimli kanal stratejisinden sorumlu olacak. Ticari fonksiyonlar ekibinde yer alacak olan Turan Pazar,  PepsiCo’nun Avrupa ülkelerindeki modern ticaret stratejisini geliştirmekten sorumlu olacak.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) İşletme Bölümü’nden mezun olmasının ardından ODTÜ Psikoloji Bölümü’nde sosyal psikoloji alanında yüksek lisansını tamamlayan Gizem Turan Pazar, Northwestern Universitesi Kellogg School of Management’tan da MBA derecesine sahip. 2011 yılında McKinsey & Company’den PepsiCo’ya katılan Turan Pazar, Türkiye Geleceğin İş Birimleri’nde (BU) pazarlama, transformasyon ve ticari rollerde görev aldı. Bununla birlikte yönetim ekibinin bir üyesi olarak, BU strateji, içgörü ve dijital ekibinin başında yer aldı. 2017-2021 yılları arasında PepsiCo Türkiye’nin dönüşüm ajandasına da liderlik etti.

Osman Dilber

Kariyerine yaklaşık 13 yıldır PepsiCo Türkiye’de devam eden Osman Dilber, farklı roller üstlenerek pazarlama alanında başarılar gösterdi. PepsiCo Türkiye Yiyecek Kategorisi Pazarlama Direktörü unvanı ile Doritos, Lay’s, Ruffles, Cheetos ve Çerezza gibi atıştırmalık markalarına liderlik yapan Dilber, PepsiCo Yiyecek Kategorisi Bölge Pazarlama Kıdemli Direktörü olarak artık Güneybatı Avrupa BU biriminde görev alacak. Dilber, üstlendiği rolde İspanya, Portekiz, İtalya ve Fransa ülkelerinden sorumlu olarak Türkiye’de edindiği bilgi ve deneyimi yurtdışında kullanacak. Dilber, görevini İspanya’nın Barselona şehrinden sürdürecek.

Koç Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olduktan sonra, Sabancı Üniversitesi’nde İşletme yüksek lisans programını tamamlayan Dilber, profesyonel hayatına QNB Finansbank’ta MT Programı ile başladı. Daha sonra Burger King’de proje yöneticiliği ve Mey İçki’de marka müdürlüğü yaptıktan sonra 2008 yılında PepsiCo Türkiye bünyesine marka müdürü olarak katılmıştı.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.