Unstereotype Alliance Türkiye’den eşitlikçi bir kılavuz

Pazarlama İletişimi Oyun Kitabı, şirket ve markalara reklamlarda daha gerçek ve ilerici karakterlere nasıl yer verilebilecekleri konusunda rehberlik etmeyi amaçlıyor.

03.01.2022 - 18:10 | MediaCat

Reklamlardaki toplumsal cinsiyete dayalı olumsuz kalıp yargıları dönüştürmek amacıyla Birleşmiş Milletler Kadın Birimi (UN Women) tarafından oluşturulan ve liderliğini Reklamverenler Derneği ve Reklamcılar Derneği’nin üstlendiği Unstereotype Alliance Türkiye, toplumsal cinsiyete dayalı kalıp fikirlerden kaçınmamız gerektiğine değinen, şirket ve markalara reklamlarda daha gerçek ve ilerici karakterlere nasıl yer verilebilecekleri konusunda rehberlik edecek Pazarlama İletişimi Oyun Kitabı’nı hazırladı.

Global Unstereotype Alliance üyeleri Unilever ve Diageo tarafından hazırlanan Pazarlama İletişimi Oyun Kitabı, Türkiye üyelerinin katkılarıyla geliştirildi. Reklam endüstrisinde ve ötesindeki alanlarda toplumsal cinsiyete dayalı kalıp yargılardaki son durumu ve gelecekte nasıl önlenebileceğini açıklayan kitapta markaların ve şirketlerin iletişimlerindeki değişiminden yararlanmanın toplumsal cinsiyet eşitliğini ilerletmede kritik bir taktik olarak nasıl kullanılabileceğini anlatıyor.

Reklamverenlere, markalara, reklamcılara, tüm medya ve iletişim dünyası içerisinde yer alanlara kalıp yargıların nasıl önlenebileceğini aktaran kitap, reklamlarda daha gerçek ve ilerici karakterlere nasıl yer verilebileceği konusunda yol gösterici olmayı hedefliyor. Kitap, toplumsal cinsiyete dayalı klişelerden neden kaçınmamız gerektiğine, küresel ve yerel düzeyde iyi uygulamaların nasıl göründüğüne ve  sektörün çeşitlilik ve kapsayıcılık konularında birlikte nasıl ileriye taşınabileceğine dair bir anlayış sunuyor. Kitapta yerel ve global Unstereotype Alliance üyesi markaların toplumsal cinsiyete duyarlı, çeşitlilik ve kapsayıcılık ilkeleri gözetilerek tasarlanmış, kesişimsel ve kalıplardan arındırılmış tasvirlerin yer aldığı vaka çalışmalarına da yer veriliyor.

Pazarlama İletişimi Oyun Kitabı’na bu adresten ücretsiz erişebilirsiniz.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.