Pepsi Max’in intikamı acı oldu

Test Drive'ın 2'ncisi de ilki kadar harika.

28.02.2014 - 10:41 | Haluk Kasarcı

Pepsi Max'in intikamı acı oldu

Geçtiğimiz yıla damga vuran viral videoların başında Pepsi Max’in Test Drive’ı geliyordu. Makyajla tanınmayacak hale getirilen Nascar pilotu Jeff Gordon‘un spor araba almak isteyen sıradan birini canlandırdığı filmde ünlü pilot beğendiği spor arabayı küçük bir test sürüşüne çıkarmış, yaptığı heyecan verici manevralarla o sırada araca yerleştirilmiş gizli kameralarla izlenen galeri sahibini hayli zor duruma sokmuştu.

40 milyonun üzerinde izlenme rakamlarına ulaşan Test Drive küresel çapta başarı yakalamış, büyük bir başarı hikâyesinin konusu olmuştu. Küçük de olsa bir problem yok değildi elbette. Bazı yerel yayınlarda yapılan ‘gösterinin’ sahte ve kurgulanmış olduğuna yönelik iddialar vardı. Otomobil blogu olan Jalopnik‘te yazan Travis Okulski de Test Drive’ın gerçekliğine inanmayan isimlerden biriydi. Pepsi Max, intikamını acı şekilde aldı.

Bizzat Jalopnik’le işbirliğine giden Pepsi Max, Godon’la tekrar temasa geçti ve ünlü yarışçı bu defa hapishane geçmişinin verdiği gerginlikle kendisini durduran polisten kaçmaya çalışan bir taksiciyi canlandırdı.

Bir kez daha gizli kameraların devrede olduğu Test Drive 2‘de Okulski’nin yaşadığı korku dolu anlar YouTube‘da dünden bugüne 2 milyon 800 bin kez izlendi. Jalopnik’te Test Drive 2 hakkında bir yazı yazan Okulski’nin ifadeleri ise Pepsi Max’in intikamının hedefi on ikiden vurduğunu kanıtlıyor: “İlk Test Drive’ın kurgu olduğuna ne kadar inanıyorduysam, ikincisinin olmadığına, onun gerçek olduğuna inanıyorum. Nascar efsanesi Gordon altıma kaçırmama sebep oluyordu”.

Sıra dışı ve eğlenceli filmin 40 milyon izlenme sayısına erişip erişmeyeceğini zaman gösterecek.

Kaynak: AdWeek

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.