MediaCat

Meta hesap doğrulama programını genişletiyor

Meta Verified aboneliği içerik üreticilerinin ardından işletmelerin de kullanımına sunuluyor.

Meta, mart ayında içerik oluşturucular için başlattığı Meta Verified aboneliğini işletmeleri de kapsayacak şekilde genişlettiğini duyurdu. Hesap doğrulama programını Facebook ve Instagram’da belirli coğrafyalardaki işletmelerle test etmeye başlayan şirket, yakın gelecekte WhatsApp’ta da kullanıma sunmayı planlıyor.

İşletmeler, Meta Verified aboneliğini Facebook sayfası ya da Instagram hesabı başına aylık 21,99 dolar ücret ödeyerek satın alabileceği gibi, her ikisi için aylık toplam 34,99 dolar ödemeyi de tercih edebilecek. Meta, WhatsApp’ta doğrulamanın bedelinin ne olacağını ise henüz açıklamış değil.

İçerik oluşturucular için doğrulamada olduğu gibi, işletmeler için Meta Verified avantajları arasında da mavi tikli rozet, daha yüksek erişim ve kimliğe bürünme koruması yer alıyor. Meta, doğrulanmış işletmeler için iki şekilde daha iyi erişim sunuyor: arama sonuçlarında daha iyi yerleşim ve akışta kullanıcılara önerilme. Teknoloji devi, abonelerin hesaplarının arama sonuçlarında en üstlerde görüneceğini, akışta ise “Önerilen Meta Doğrulanmış İşletmeleri” adlı yeni bir karuselde ekstra görünürlük elde edeceğini belirtiyor.

Şirketten gelen açıklamaya göre işletmeler için ücretli abonelik, WhatsApp’ta devreye alındığında kullanıcılara arama yapılabilen özel bir WhatsApp tabanlı web sayfası oluşturma becerisi sunacak. Meta, TechCrunch’a yaptığı açıklamada, doğrulamanın birden fazla kişinin müşteri sorgularına ve siparişlerine yanıt vermesini kolaylaştırmak için 10 cihaza kadar çoklu cihaz desteğinin kilidini açacağını da söyledi.

WhatsApp, geçtiğimiz yıl sınırlı bölgede birkaç işletmeyle test etmeye başladığı WhatsApp Premium ile bu özellikleri halihazırda işletmelere sunmaya başlamış durumda. Piyasaya sürüldükten sonra WhatsApp’ta doğrulama için özellik setini genişleteceğini söyleyen şirket, lansmanla birlikte mevcut WhatsApp Premium müşterileri için yol haritasını da paylaşacak.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.