Peak Games’ten uluslararası satın alma

Türk oyun şirketi Peak Games ilk uluslararası satın almasını gerçekleştirdi. Yalnızca 14 aylık sürede dünyanın ilk 4 sosyal şirketinden biri olmayı başaran Peak Games, Suudi Arabistan’ın dev oyun şirketi Kammelna Games’i satın alarak güçlenmeye devam etti.

23.02.2012 - 00:00 | MediaCat

Peak Games, Suudi Arabistan’ın sosyal oyun devi Kammelna Games’i satın alarak dünyanın en büyük iki gelişen pazarı olan Türkiye ve Ortadoğu/Kuzey Afrika’daki (MENA) liderliğini pekiştirdi. 

Kammelna anlaşması Peak Games’in yerel kültürlerin ilgi alanlarına hitap eden oyun portföyünü genişletmenin yanında, şirketin MENA bölgesindeki liderliğini de çarpıcı yönetim kadrosu, yerel yetenekler, yeni bir oyun stüdyosu ve halihazırda son derece popüler olan oyunlarla güçlendirecek. 

Peak Games’in Arapça olarak yayınladığı popüler oyunu Happy Farm ulaştığı 2,2 milyon günlük aktif kullanıcı sayısıyla halihazırda listelerin en üst sıralarında yer alırken Kammelna’nın zirveyi zorlayan Baloot’un da portföye katılması şirkete güç kattı. Facebook’un en çok oynanan ilk 15 oyunu arasında yer alan Happy Farm, tek dilde olmasına rağmen Farmville’in neredeyse yarısına ulaşan trafiği ile, dünyanın aynı zamanda en popüler ikinci sosyal çiftlik oyunu. Kammelna Kurucusu Essam Alzamel Peak Games’in Damman’da yer alan yeni stüdyosunun yönetimini üstlenecek.
 

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.