Mixx Awards sahiplerini buldu

Dijital pazarlama iletişimi endüstrisinin en iyilerini, sektöre ve hizmet ettikleri markalara kattıkları artı değeri tescilleyen Mixx Awards 2011 ödülleri 22 Şubat gecesi Rahmi Koç Müzesi’nde düzenlenen törenle sahiplerini buldu.

23.02.2012 - 00:00 | MediaCat

Dijital pazarlama iletişimi endüstrisinin en iyilerini, sektöre ve hizmet ettikleri markalara kattıkları artı değeri tescilleyen Mixx Awards 2011 ödülleri 22 Şubat gecesi Rahmi Koç Müzesi’nde düzenlenen törenle sahiplerini buldu.

2011 Yılının En İyi Kampanyası Ödülü  Doritos Akademi kampanyasıyla Frito Lay – Tribal DDB İstanbul / Medina Turgul DDB’nin  oldu.

IAB Amerika’nın lisansıyla bu yıl ikincisi düzenlenen Mixx Awards (Marketing Intelligence and Excellence), sektörün alışılagelmiş yarışmalarının aksine dijital reklam kampanyalarını, performanslarıyla birlikte değerlendiren ve bu yönüyle de  benzerlerinden ayrışan bir yarışma.
Marka destinasyon siteleri, rich media display reklamları, mobil aplikasyonlar, Oyunlar, interaktif videolar, online reklam filmleri, markalı içerik, viral, ev-dışı dijital, tablet uygulamaları, lokasyon-temelli reklam, sosyal medya applikasyonları, deneysel ve yenilikçi, marka farkındalığı ve konumlandırma, doğrudan pazarlama, ürün lansmanı, çapraz mecra entegrasyonu, dijital entegrasyon, mobil medya kampanyalar, oyunlar sosyal Pazarlama, B2B, kar amacı gütmeyen/kamu hizmetleri, arama motoru olmak üzere 23 farklı kategoride altın, gümüş ve bronz Mixx ile ödüllendirildi.

Ajansla reklamverenin birlikte katıldığı, birlikte ödül aldığı Mixx Awards’da  stratejiden yaratıcı çalışma ve uygulamaya, medya planlamasından entegrasyona, verimlilikten yatırımın geri dönüşüne (ROI) kadar tüm iletişim katmanları ele alındı. Geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da kazanan çalışmalar, yarışmanın Avrupa ayağı olan Mixx Europe’a katılmaya hak kazandı.
IAB Türkiye’nin ev sahipliğinde gerçekleşen ödül törenine 338 kişi katılırken gecenin sunuculuğunu Serdar Kuzuloğlu üstlendi.

Törende IAB Türkiye adına konuşma yapan IAB Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Pura; Türkiye’de gelişmekte olan “dijital pazarlama iletişimi”nin önemine dikkat çekti. IAB’nin dünya genelinde en hızlı gelişen mecrayı temsil ettiğini vurgulayan Pura, genç işi denen sektörün sağlıklı büyümesi için tecrübe ve gençliği bütünleştirmek istediğini belirtti. Pura, 2015 yılı için reklam yatırımlarının büyüklüğünün 5 milyar dolar olmasını, dijital pazarlama iletişiminin bunun içinde yaklaşık 750 milyon dolarlık bir hacme ulaşmasını beklediklerini dile getirdi.

IAB ABD Başkanı Randal Rothenberg de törene video ile katılarak; Türkiye’nin ekonomik açıdan dünyada 2011’in yıldızı olduğunu ve dijitalin gelecekte en büyük mecra olacağını söyledi. 
Mixx ödül törenine IAB Europe Başkanı Alain Heureux geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da katıldı. Digital Reklamcılığın Türkiye’deki gelişimi ve Mixx ödülleri ile ilgili görüşlerini belirten Heureux; Türkiye’nin modern ve dinamik yapısına dikkat çekerek, Mixx’in yenilikçiliği ilke edinenlerin yarışması olduğunu belirtti ve teknolojinin yaratıcılara sonsuz imkanlar sunduğunun altını çizdi.
 

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.