Pazarlamaya yönelik sosyal medya

İnternette hangi sosyal ağı daha çok kullandığınıza bağlı olarak kişiliğiniz analiz ediliyor. Twitter mı kullanıyorsunuz? O halde...

09.07.2009 - 14:47 | MediaCat

İnternette hangi sosyal ağı daha çok kullandığınıza bağlı olarak kişiliğiniz analiz ediliyor. Twitter mı kullanıyorsunuz? O halde cinselliğe eğiliminiz ortalama bir facebook, MySpace ya da LinkedIn kullanıcısından daha çok. LinkedIn favoriniz mi? Bu da sizin daha çok dizileri takip ettiğinizi ortaya koyuyor. MySpace vazgeçilmez mi? Büyük bir ihtimalle gündelik hayatta spora çok düşkün değilsiniz.

Sosyal ağlar hayatımızın her yerine girdiğinden bu yana birçok araştırma da paralelinde yürüyor ve yakın zamanda bir bir gün yüzüne çıkmaya başladı bu çalışmaların sonuçları. Hangi siteyi daha çok kullandığınıza bağlı olarak kişilik analizi üzerinden genellemelere tabi tutulabilirsiniz. Anderson Analytics tarafından yapılan bir araştırma sosyal ağ kullanıcılarının ilgi alanlarını, alışveriş tercihlerini, tüketim alışkanlıklarını değerlendirerek kişilikleriyle ilgili çözümlemeler sunuyor.

Dünyadaki online nüfusun yüzde 60ına tekabül eden …

Haberin tamamını okumak için…

DigitalAge.com.tr

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.