Tüketici araştırmalarında yeni bir boyut

Dünya’da birçok ülkede uygulanmakta olan Online Panel çalışmalarını Türkiye’ye sunmaya başlayan Nielsen Grubu...

09.07.2009 - 09:49 | MediaCat

Dünya’da birçok ülkede uygulanmakta olan Online Panel çalışmalarını Türkiye’ye sunmaya başlayan Nielsen Grubu, Reklam Endeksi servisi sayesinde konvansiyonel tüketici araştırmalarına göre çok daha hızlı ve çok daha uygun bütçelerle sektöre katma değer sağlamayı amaçlamakta.

The Nielsen Company Reklam Endeksi servisi sayesinde TV’de yeni yayına giren reklamların; Mesajlarının Algılanma Düzeyi, Beğeni Düzeyi, Satın Almaya Teşvik Etme performansları değerlendirilmekte ve sonuçları sektörel benchmark eşliğinde raporlanmaktadır. Yeni başlayan kampanyalar Türkiye SES ve Demografi dağılımına uygun kriterlere sahip 700.000 kişilik online örneklem dahilinde 400 farklı panelist üzerinde test edilmektedir. The Nielsen Company, online panel sayesinde kampanyalar ile ilgili tüm bilgileri kampanya yayına başladığı ertesi gün raporlayabilmekte. Reklam Endeksi servisine ek olarak Nielsen Grubu AdHoc bazda online panel üzerinde her türlü PreTest ve PostTest çalışmalarını gerçekleştirebilmekte.

The Nielsen Company Reklam Endeksi çalışması dahilinde test gerçekleştirilen tüm kampanyalar bulundukları sektör ve tüm sektörler bazında 2 farklı benchmark boyutunda incelenebilmektedir. The Nielsen Company Reklam Endeksi çalışması için bugüne kadar 472 farklı reklam testini 164.609 adet anket ile gerçekleştirmiştir ve bu anketler sonucunda Endeks Puanları oluşturulmaktadır. The Nielsen Company Reklam Endeksi sonucunda ortaya çıkan bazı önemli verileri sizlere sunmaktayız. Detaylı bilgi için lütfen The Nielsen Company ile temasa geçiniz.

The Nielsen Company tarafından iletilen sonuçlara göre 01.07.2009 – 08.07.2009 periyodunda en etkili “yeni kampanyalar” aşağıda belirtilemektedir.

KAMPANYA İSMİ / REKLAM SKORU

1. Duracell Pil / Kendiniz Kıyaslayın 8.95

2. Algida Magnum Dondurma / Kapıyı Açan Eva Mendes 8.76

3. Algida Max Dondurma / Hareketi Max’la 8.7

4. Duracell Pil / Tasarruf Edin 8.65

5. Algida Magnum Dondurma / SadeceMagnum.Com 8.57

The Nielsen Company Reklam Endeksi sonuçlarına göre 01.07.2009 – 08.07.2009 tarihleri arasında en yüksek endeks skoruna sahip sektörler aşağıda belirtilmektedir.

SEKTÖR / SEKTÖR ORTALAMASI

1. İletişim 8.39

2. Yakıt ve Enerji 8.34

3. Kozmetik ve Kişisel Bakım 8.34

4. Finans 8.28

5. Gıda 8.27

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.