MediaCat

Patiswiss CEO’su Elif Aslı Yıldız Tunaoğlu istifa etti

Müşterisine sosyal medyadan verdiği yanıtın ardından yoğun eleştiriye maruz kalan Patiswiss CEO’su Elif Aslı Yıldız Tunaoğlu görevinden ayrıldı.

Patiswiss’in iletişim krizi istifayla sonuçlandı. Satın aldığı Patiswiss markalı bir ürünün küflü çıkması üzerine şikayetini sosyal medyadan dile getiren bir müşterisine verdiği cevapla gündem olan CEO Elif Aslı Yıldız Tunaoğlu görevinden ayrıldığını açıkladı.

Tunaoğlu’nun yanıtındaki sert tavır markanın itibarını olumsuz yönde etkilemiş, sosyal medya kullanıcılarının yoğun tepkisini çekmişti.

Elif Aslı Yıldız Tunaoğlu, istifasını duyurduğu paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

“Her şeyin önüne koyduğum tüketicilerimizden birini, hatalı bir cevapla üzdüm. Özellikle her geçen yıl kadın istihdamını artırmayı, iş hayatındaki eşitliğini savunmayı kendine misyon edinmiş biri olarak hemcinsime vermiş olduğum hatalı cevabın bir savunması olmayacağını elbette biliyorum. Bu yaptığımın çok yanlış bir davranış olduğunu sonuna kadar kabul ediyor, yaşanan bu tatsız hadise nedeniyle başta kendisinden, sonrasında tüm tüketicilerimizden ve değerli kamuoyundan samimi bir şekilde özür diliyorum. Samimi özrümün bir yansıması olarak bugün itibarıyla Yönetim Kurulu Başkanlığı görevimden ayrılıyorum. Görev değişikliği, Yönetim Kurulu kararıyla hızlıca ilan edilecektir.”

Markayı iletişim krizine sürükleyen yanıt ise şöyleydi:

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.