MediaCat

Parmağını uzatana ‘parmak portre’

Novo Nordisk’ten acı veren deneyimi eğlenceli kılan uygulama.

Parmağını uzatana ‘parmak portre’

Araştırmalarını özellikle diyabet tedavileri üzerine odaklayan ilaç firması Novo Nordisk, faaliyet gösterdiği ülkelerde diyabet farkındalığı yaratmak için de kurumsal sosyal sorumluluk projeleri yürütüyor.

Firma, diyabet frekansı açısından dünyanın 8’inci ülkesi konumunda olan Katar‘da gerçekleştirdiği son projeye ilginç bir uygulama dâhil etmiş. Kan şekeri düzeyinin belirlenmesi için gerekli basit testten çekinen insanları cesaretlendirmek isteyen firma, kan vermek için parmaklarını uzatmaya gönüllü olanlara kendi ‘parmak portre’lerini hediye etmiş.

Diabet taraması için oluşturulan gezici merkezlerde uzman grafikerler ve fotoğrafçılar bulunduran firma, katılımcıların portrelerini sahada oluşturarak projenin mikrositesine yüklemiş. Katılımcıları bu site üzerinden kendi portrelerini indirerek Facebook profil fotoğraflarını güncellemeye teşvik etmek için sitede, katılımcı portrelerini ünlülerin portreleri ile birleştiren bir de Facebook kapak fotoğrafı oluşturma uygulamasına yer verilmiş.

Böylece küçük de olsa acı veren deneyimi eğlenceli kılmayı başaran Novo Nordisk, paylaşılan portreler sayesinde projenin sosyal medyada da ses getirmesini sağlamış.

Künye:

Reklamveren: Novo Nordisk
Reklam Ajansı: Agency 222, Doha, Katar
Kreatif Grup Başkanı: Tim Styles
Kreatif Direktör: Fergus O’Hare
Art Direktör: Baher Raouf
Metin Yazarı: Muhammad El-Ayat
İllüstratör: Allan Santiago

Kaynak: Advertolog

[GaleriEkle url=”aci-veren-deneyime-eglenceli-yaklasim”]

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.