MediaCat

Paramount ve Skydance birleşiyor

Anlaşmayla birlikte Redstone ailesinin medya grubuyla bağı sonlanacak.

Hollywood’un en tanınmış şirketlerinden Paramount Global, bağımsız film stüdyosu Skydance ile birleşmeyi kabul etti. 28 milyar dolarlık birleşme, Paramount Global’ın Redstone ailesiyle ilişkisini noktalayacak.

Sumner Redstone’un kızı olan Paramount Başkanı Shari Redstone, iki kademeli anlaşma kapsamında ailesinin Paramount’taki çoğunluk hissesini elinde bulunduran National Amusements’ı 2,4 milyar dolara satacak. Daha sonra Skydance, Paramount’un hisselerini satın almak ve şirketin bazı borçlarının ödenmesi için 8 milyar dolar yatırım yaparak Paramount ile birleşecek.

Paramount bünyesinde CBS’in yanı sıra MTV, Nickleodeon ve Channel 5 da yer alıyor.

Skydance Kurucusu David Ellison, Paramount’un yeni yönetim kurulu ve CEO’su olurken, eski NBCUniversal CEO’su Jeff Shell ise başkanlığı üstlenecek.

Star Trek Into Darkness, Mission: Impossible – Dead Reckoning ve Top Gun: Maverick gibi filmlere imza atan şirketlerin birleşmesinin 2025’in ilk yarısında tamamlanması bekleniyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.