MediaCat

Pantone 2022’nin rengini açıkladı

Önümüzdeki yıla damgasını vurması beklenen renk Very Peri oldu.

Pantone 2022’nin rengini açıkladı

Küresel renk otoritesi Pantone, 2022’nin trend renkleri arasında başı çekecek rengi belirledi.

Bu yıl ilk kez yılın rengini belirlemek için arşivlerini taramak yerine yeni bir renk yaratan şirket, huzur veren bir mavi tonunu enerjik bir kırmızı infüzyonuyla birleştirerek yarattığı menekşe tonu Very Peri’yi görücüye çıkardı.

Pantone Renk Enstitüsü Yönetici Direktörü Leatrice Eiseman yaptığı açıklamada, önümüzdeki yılı en iyi yansıtacak rengi tahmin etme görevinin, rengin gücü etrafında sohbetler geliştirme arzusuyla başlayan 20 yılı aşkın bir çaba olduğunu ifade etti ve ekledi: “Yeni bir renk bulmak bizim için gerçekten önemliydi, çünkü artık dünyaya dair çok yeni bir vizyonumuz var.”

Pantone 2022'nin rengini açıkladı

Very Peri’yi “tüm mavi tonlarının en mutlusu ve en sıcağı” olarak tarif eden Eiseman, rengin kırmızı alt tonu sebebiyle aynı zamanda güçlendirici bir yenilik hissi verdiğini ve önümüzdeki yıldan beklentimizin de tam olarak bu olduğunu sözlerine ekledi.

Pantone bu yıl “Yılın Rengi” lansmanı için diğer ortakların yanı sıra Microsoft ile bir işbirliğine de imza attı. İşbirliği kapsamında Very Peri, dijital ekran koruyucular ve arayüz seçenekleri biçiminde Windows’a ve PowerPoint, Teams, Edge gibi bir dizi Microsoft uygulamasına entegre edilecek.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.