Publicis Groupe’ta “Work Your World” dönemi

Ajans ağı, tanıttığı yeni programla çalışanlarına yenilikçi bir çalışma modeli sunuyor.

09.12.2021 - 11:57 | MediaCat

Publicis Groupe, çalışmanın geleceğiyle ilgili taahhüdünün bir parçası olan “Work Your World” programını tanıttı.

Publicis, dünya çapındaki tüm çalışanlarına esneklik, fırsat ve büyüme imkânını bir arada sunan yapay zekâ destekli platformu Marcel’e özel bir deneyim programı olan Work Your World’ün detaylarını 7 Aralık’ta paylaştı. Yapılan paylaşıma göre, 2022 Ocak ayı itibarıyla Publicis Groupe bünyesindeki her çalışan, dünya genelinde grubun varlık gösterdiği herhangi bir ülkede altı haftaya varan sürelerde çalışma özgürlüğüne sahip olacak.

Publicis Groupe Küresel Başkanı ve CEO’su Arthur Sadoun konuya dair açıklamasında, “Hibrit dünyanın Publicis’teki herkes için bir fırsata dönüşebilmesi ve çalışma hayatının geleceğini daha yaratıcı ve cüretkâr hale getirmek için uzun süredir çalışıyoruz. Pandeminin sona ermediğini biliyoruz, dünyanın herhangi bir zaman diliminde yeniden duraksayabileceğinin de farkındayız. Ancak bu durum, ufkumuzu ve perspektifimizi sınırlamak için bir neden değil. İleriye yönelik hareket etmeye devam edeceğiz. Zira kriz bir gün sona erecek ve biz çalışanlarımızın, Publicis’teki profesyonel ve kişisel deneyimlerini eşsiz hale getirmekle yükümlüyüz” ifadelerini kullandı.

Publicis Groupe Küresel CSO’su Carlo Serrano ise şu eklemeleri yaptı: “Pandeminin kısıtlamalarına rağmen çalışanlarımız son derece etkili ve odaklı bir şekilde çalıştı ve aynı kendileri gibi, fayda sağlayan ve yetkin bir şirkette çalışmayı hak ediyorlar. Work Your Wold programı, küresel çaptaki ölçeğimiz, çeşitlilik ilkemiz ve Marcel sayesinde, her Publicis çalışanının daha büyük, daha iyi ve daha aydınlık bir dünyada yol almasına yardım edecek.”

Publicis Groupe çalışanları, programa dahil olmak için Marcel’in giriş sayfası üzerinden aşağıdaki adımları takip edebilecek:

  • Publicis ofislerinin yer aldığı 100’den fazla ülkede, Marcel’in yapay zekâ teknolojisi tarafından kendilerine özel seçilen yerel ve küresel lokasyonları inceleyebilecekler.
  • Erişim verilen ülke ve lokasyonlara yönelik son dakika güncellemelerini, yerel sağlık ve iş regülasyonları eşliğinde görebilecek, böylece seyahatlerinden önce gerekli önlem ve tedbirleri uygulayabilecekler.
  • Programın Publicis ekosistemine özel olan “Home Swap Home” özelliği üzerinden çalışma arkadaşlarıyla konaklama paylaşımı ve değiş tokuşu yapabilecekler.
  • Marcel’in yapay zekâ özelliği üzerinden farklı ülkelerdeki çalışanlarla bağlantı kurarak ilgili lokasyonlarda çalışma ve yaşamanın nasıl olduğuna, seyahat etmek için en doğru zamanlamanın ne zaman olduğuna ilişkin ve daha birçok benzer detayı öğrenebilecekler.
  • Uzmanlardan anlık olarak destek alıp, seyahat, sağlık düzenlemeleri, vize ve çalışma izni gibi süreçlere yönelik 24 saat boyunca anında destek alabilecekleri özel bir çağrı merkezine erişimleri olacak.
  • Çalışanlar, kendileri tarafından ve kendilerine özel tasarlanmış bir network olan Work Your World Topluluğu’na dahil olabilecek.

Publicis Groupe, Aralık ayının ilerleyen günlerinde Marcel üzerinden gerçekleşecek ikinci Viva La Difference seminerinde Work Your World programı hakkında daha fazla detay paylaşacak.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.