Palyaçosuz ve mutlu doğum günleri için

Burger King'den hem rakibine taş atan hem de çocuklara mutluluk vaat eden ilanlar.

07.05.2019 - 10:46 | Sencer Uçar

Palyaçosuz ve mutlu doğum günleri için

Bir an için çocukluğunuza, doğum günlerinizden herhangi birine dönün. Sizin için hazırlanan müthiş bir partidesiniz. İlgi durmaksızın akıyor, hediyeler art arda sıralanıyor, şımarma hakkınız sonsuz ve günün yıldızı olarak aşırı mutlusunuz. Derken türlü şakalarıyla bir palyaço beliriyor ufukta. Oysa partide hesaba katılmayan bir şey var, o da palyaço korkunuz. Mutluluğunuz ansızın yerini korkuya bırakıyor, ardından da kaçma şansınız olmaksızın palyaço sizi kucaklayıveriyor. Pek mutlu bir doğum günü olmasa gerek, değil mi?

Burger King İsrail, LOLA MullenLowe Madrid imzalı ilanlarında, palyaçolarla arası pek de iyi olmayan çocukların palyaçolu doğum günü anılarına yer veriyor. Rakibi McDonald’s’ın meşhur maskotu Ronald McDonald’ı direkt hedef alan ilanlarında marka, çocuklara korku dolu bir doğum günü yaşamalarına gerek olmadığını, mutlu doğum günü organizasyonları için Burger King‘i tercih edebileceklerini hatırlatıyor.

“Burger King, doğum günlerinin çocuklar açısından ne kadar önemli olduğunun bilincinde ve doğum günlerinin de eğlenceli ve palyaçosuz olması gerektiğini biliyoruz” diyen Burger King Global CMO’su Marcelo Pascoa, çocukların korkulu değil, güzel anılarında yer almak istediklerini söylüyor.

KÜNYE

  • Reklamveren: Burger King İsrail
  • Reklam Ajansı: LOLA MullenLowe Madrid
Kaynak: Creativity Online

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.