Onurla yeniden doğan kıyafetler

Polonya'da LGBTQIA+ topluluğunu destekleyen kampanya.

13.08.2020 - 14:49 | Sencer Uçar

Onurla yeniden doğan kıyafetler

Avrupa’nın lider online moda platformlarından Zalando, LGBTQIA+ topluluğuna yönelik saldırıların arttığı Polonya’da topluluğa desteğini sunan bir kampanyaya imza attı.

Polonya Cumhurbaşkanı Andrzej Duda’nın LGBTQIA+ karşıtı uygulamalarını Varşova’da protesto edenlerin göz altına alındığı ve tutuklandığı, tutuklanan aktivistlere destek verenlerin polis şiddetiyle yüzleştiği ülkede Zalando, moda markası MISBHV ve sivil toplum örgütü Campaign Against Homophobia ile güçlerini birleştirdi. 180heartbeats + JUNG v. MATT imzası taşıyan kampanyada aktivistlerin polis müdahalesi sırasında zarar gören kıyafetleri “onurla” yeniden doğdu. Hazırlanan reklam filmi, topluluğa destek verilmesi amacıyla, kampanyada bir araya gelen tarafların sosyal medya hesaplarında paylaşıldı.

Kampanyanın amacının, LGBTQIA+ bireylerin sesinin daha geniş kitlelere ulaşmasını sağlamak olduğunu söyleyen 180heartbeats + JUNG v Matt Kreatif Direktörü Tomasz Bujok, “Onardığımız kıyafetlere yeni bir hayat sunarak, kahramanlarımıza cesaret vermek istedik. Ve de ülkedeki LGBTQIA+ topluluğunun geniş kitlelerce kabul görmesi için fırsat yaratmak… Bu berbat günlerde Zalando’nun meseleye el atması cesaret işi” diyor.

Zalando, kampanyada bir araya geldiği Campaign Against Homophobia’nın şiddete uğrayanlara destek sunduğu bazı programlara da sponsorluk desteği veriyor. Hazırlanan podcast yayınlarında ise filmde yer alan aktivistler kendi öykülerini paylaşıyor.

KÜNYE

  • Reklamveren: Zalando
  • Reklam Ajansı: 180heartbeats + JUNG v. MATT
Kaynak: The Stable

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.