MediaCat

Ogilvy & Mather İstanbul’da yeni dönem

Tolga Büyükdoğanay, kariyerine Ogilvy & Mather İstanbul’da devam edecek.

Ogilvy & Mather İstanbul’da yeni dönem

Ogilvy & Mather İstanbul’da uluslararası alanda başarısını kanıtlamış bir yeteneğin ekibe katılmasının heyecanını yaşanıyor. Son on yıldır kariyerini Avrupa’da, son olarak da Ogilvy & Mather Frankfurt’ta sürdüren genç yetenek Tolga Büyükdoğanay, 1 Kasım 2013 tarihi itibariyle Ogilvy & Mather İstanbul ‘Executive Creative Director’ pozisyonuna atandı.

Tolga Büyükdoğanay’ın Ogilvy & Mather İstanbul bünyesine katılmasıyla birlikte yeni bir dönemin başladığını belirten Aytül Özkan şunları söyledi:

“Ogilvy & Mather Frankfurt ajansının başarısında katkıları olan Tolga Büyükdoğanay’ın İstanbul’da ekibimize katılması sadece bizim için büyük bir heyecan yaratmakla kalmadı, Ogilvy network‘u içinde de büyük bir sevinç ve takdirle karşılandı. Ogilvy olarak en üst düzey yöneticilerimizi kendi içimizden yetiştiren bir kültürümüz var. Bu çerçevede, mesleğine Türkiye’de başlayan daha sonra yeteneği ve başarılarıyla son 10 yılda Avrupa’da çok beğenilen çalışmalar gerçekleştiren Tolga Büyükdoğanay’ın Ogilvy & Mather İstanbul’da da büyük başarılara imza atacağına inanıyorum. Tolga’nın aramıza katılması, sektörün en yetkin isimlerinin yer aldığı ekibimizi daha da güçlendirecek ve ajansımızın önünde heyecan verici yepyeni bir dönemin kapılarını açacak. Ajans olarak bunun heyecanını ve sevincini hep birlikte yaşıyoruz.”

Tolga Büyükdoğanay kimdir?

Tolga Büyükdoğanay, grafik tasarım eğitimini tamamladıktan sonra Publicis ve McCann Erickson ajanslarında art direktör olarak çalıştı. Redcell‘den aldığı teklifle Viyana’ya gitti, kısa bir süre İstanbul’a dönerek Ajans Ultra‘da görev yaptı. Sonrasında tekrar Viyana’da, DraftFCB‘de çalışmaya başladı. Ajans, bir yıl sonra Avusturya yaratıcı ajanslar sıralamasında bir numaraya yükseldi. Bu süreçte Tolga Büyükdoğanay’ın bir kampanyası The Gunn Report’ta; birçok kampanyası Shots, Campaign, AdAge, Creativity Magazine ve Lürzer’s Archive dergilerinde yayımlandı. 100′ün üzerinde ulusal ve uluslararası ödülü bulunan Tolga Büyükdoğanay şimdiye kadar CCA Avusturya, ADC Almanya, Golden Drum, Adstars Asia, ZMG Almanya, Das Plakat Almanya, Adrenaline Litvanya ve Kristal Elma jürilerinde görev yaptı. Büyükdoğanay, 2010 yılından bu yana Viyana Üniversitesi’nde, yüksek lisans öğrencilerine ‘Public Communication’ eğitimi veriyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.