MediaCat

Off Topic: Ertuğ Tuğalan

Uzaktan çalışmayı ve pandemi döneminin çıktılarını kreatiflerle masaya yatırdığımız Off Topic’te bu hafta Medina Turgul DDB ECD’si Ertuğ Tuğalan’la birlikteyiz.

Off Topic: Ertuğ Tuğalan

Çalışma biçimlerimizin zorunlu olarak değiştiği bu dönemde art direktörlerden metin yazarlarına, kreatif direktörlerden prodüktörlere kadar ajanslarda görev alan tüm yeteneklerin dışarıya çıktıklarında da iş yapabileceklerini fark ettiklerini belirten Tuğalan, bu doğrultuda freelance çalışmanın daha çok gündemde olacağı yapılanmaların öne çıkacağını ve Türkiye’de freelance iş ortaklığına giden kişi ve markaların sayısının artacağını öngörüyor.

Reklamcılığın temelinde bir duygu tasarlamak ve o duyguyu doğru şekilde aktarmak olduğunu ifade eden Tuğalan’a göre tüketiciye söz konusu duygunun bir görev ve zorunluluk olarak yansıması, samimiyeti ve inandırıcılığı yok ediyor. Dolayısıyla bu süreçte durmak ve susmak da önemli bir samimiyet göstergesi. Bu dönemde markaları diğerlerinden ayrıştıran yegâne unsur ise mevcut sorunu sahiplenmekten öte soruna dair neyi çözdüğünü gösterebilmek, duyurabilmek.

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.