OBSESSO’nun sosyal medya iletişimi ChatGPT’ye emanet

Marka, yapay zekâlı chatbot ChatGPT’yi iletişim süreçlerine dahil etti.

27.01.2023 - 10:51 | MediaCat

OBSESSO’nun sosyal medya iletişimi ChatGPT’ye emanet

DİMES’in soğuk kahve markası OBSESSO, dijitaldeki yeniliklere erkenden adapte olma girişimlerini sürdürüyor. Ay başında BeReal’da yeni arkadaşlıklara uzanan marka, bu kez de popüler yapay zekâlı chatbot ChatGPT’nin marka iletişimi açısından potansiyelini keşfediyor.

Ekibin kendisine ilettiği bilgiler doğrultusunda OBSESSO’yu ve tüketicisine aktarmak istediği mesajları analiz eden chatbot, markanın Türkçe ve İngilizce içerik paylaşan her iki sosyal medya hesabı için de yaratıcı içerikler üretecek.

Tüketicisine keyifli bir soğuk kahve deneyimi sunan OBSESSO’nun yenilikçi ruhunu ve anın keyfini çıkarma odağını iletişime de taşıdığını söyleyen DİMES Dijital Pazarlama Müdürü Ezgi Özyıldırım, projeyle ilgili, “OBSESSO deneyimini yaşayan herkesle arkadaşlık ilişkimiz var. Sosyal medyada onlar bizi, biz de onları takip ediyoruz. Keyifli anlarını paylaşacağımız yeni deneyimler sunuyoruz. Anlık filtresiz fotoğraf paylaşımlarıyla gerçekliği öne çıkaran sosyal medya platformu BeReal’daki kampanyamızın ardından, dijital dünyada büyük ilgi uyandıran ChatGPT’yi iletişimde kullanan ilk marka olarak dijital iletişimdeki gücümüzü bir kez daha sergiledik” yorumunda bulundu.

Brief: “Merhaba, bir soğuk kahve markası olan OBSESSO’nun sosyal medya hesaplarının yönetiminden sorumluyum. OBSESSO genç, trendleri takip eden şehirli bir marka. Kahvenin fonksiyonundan ziyade içmenin keyfine odaklanıyoruz. Mottomuz, yavaşlamanın hayatı daha keyifli kıldığı. Sosyal medya hesaplarımızın iletişim tonu flörtöz, genç ve gündelik. Tweet’lerimiz ve post’larımızın altındaki açıklamalar ağırlıklı olarak Türkçe ve İngilizce. Seninle yeni bir projeye başlamak istiyorum. OBSESSO için tweet’ler yazabilir misin? Başlangıçta takipçilerimize bizim hesabımızdan tweet atacağınızı söyle. Lütfen tweet’lerin 280 karakteri aşmaması gerektiğini de aklında tut.”

ChatGPT tarafından yazılan bazı tweet’ler.

ChatGPT ise, kendisine yöneltilen “OBSESSO ile işbirliğiniz hakkında ne düşünüyorsun” sorusuna, “Pazarlama için sosyal medya ve ileri teknolojileri kullanmak, tüketicilerle bağlantı kurmak için benzersiz ve yenilikçi bir yoldur ve tüketicilere de unutulmaz bir marka deneyimi yaşatır” yanıtını verdi.

OBSESSO ve ChatGPT işbirliğinde üretilen sosyal medya içeriklerine OBSESSO Twitter ve OBSESSO Instagram hesaplarından ulaşmak mümkün.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.