MediaCat

Nissan logosunu yeniledi

Nissan 20 yılın ardından logosunu yeniledi.

Nissan logosunu yeniledi

Günümüzde insan hayatının fiziksel olduğu kadar dijital de olduğu görüşünden hareket eden Nissan, 20 yılın ardından logosunu yeniledi.

Güçlü markaların hem fiziksel hem dijital alanda da etkili temas noktalarına sahip olması gerektiğine inanan markanın yeni logosu, zengin marka mirasına ve yenilik geleneğine bağlı kalmakla birlikte geleceğe odaklanıyor. Şirket ismi yeni logonun ortasında yer almaya devam ederek, geçmiş kilometre taşlarını ve anıları çağrıştırırken, aynı zamanda evrimi de yansıtan, anında fark edilebilir bir marka sunmayı hedefliyor.

Nissan’ın yeni logosu bu ay itibarıyla hem dijital hem de fiziksel olarak tüm kanallarda görünmeye başlıyor. Şirketin elektrikli araçları, Nissan’ın elektrikli bir geleceğe doğru yol aldığını gösteren önemli bir görsel hatırlatma olarak, geride kalan 20 yola karşılık gelecek şekilde 20 LED ile yanan özel aydınlatılmış bir logoya sahip olacak.

Yeni logo için paylaşılan video şöyle:

Yeni logonun tasarım süreci

Nissan’ın yeni logosunun yolculuğu, 2017 yazında Nissan Global Tasarım Kıdemli Başkan Yardımcısı Alfonso Albaisa’nın logo ve marka kimliğinde potansiyel değişiklikler üzerine çalışmaya koyulmasıyla başladı ve Nissan Gelişmiş Tasarım Departmanı Genel Müdür Yardımcısı Tsutomu Matsuo önderliğinde bir tasarım ekibi kuruldu. Albaisa “ince, hafif ve esnek” anahtar sözcüklerini önerdi ve Matsuo ve ekibini bu yolculuğa dahil etti. Nissan’ın kurucusu Yoshisuke Aikawa’nın, “Tutkulu ol, yenilikçi ol, rakip ol” sözleri, sonraki iki yılda ekibin çizimlerini yönlendirdi. Sayısız eskiz ve maketin ardından ortaya iki boyutlu izlenime sahip bir logo çıktı. Üç boyutlu başlayan süreç iki boyutlu forma uzandı ve markayı iki boyutlu formda temsil etmek üzere ilk olarak aydınlatılmış marka amblemi tasarlandı. Tasarımın genel etkisi,; keskin kenarlı, endüstriyel bir histen, ‘rafine, tanıdık ve dijital dostu’ bir görünüme geçiş niteliğinde olmasının yanı sıra Nissan’ın sadece geleneksel bir araç üreticisi olarak değil, bir hareketlilik ve hizmet sağlayıcısına evrimini işaret ediyor.

Tsutomu Matsuo, yeni logoyla ilgili, “Yeni Nissan logosu, yol gösterici mesajımızı aktarıyor: Eğer güçlü bir inancınız varsa, güneşe bile nüfuz eder. Nissan’da başarının gücüne olan bu kuvvetli inanç asla değişmedi ve bu, elektrifikasyon, sürücü yardımı ve dijital bağlantısallık konularındaki öncü çabalarımızda görülebilir. Logomuz müşterilerimize, çalışanlarımıza ve topluma olan bağlılığımızı göstermek için tüm bunları bir bakışta iletmesi gerekir” değerlendirmesinde bulunuyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.