Nike’tan Seul’de yüksek teknolojili mağaza

Seul'de ilk müşteri etkileşimli mağazasını açan Nike, benzer mağazaları global çapta artırmayı planlıyor.

11.08.2021 - 13:12 | Aylin Anıl

Nike’tan Seul'de yüksek teknolojili mağaza

Nike, Güney Kore’nin Seul kentinde ikinci ‘Rise’ konsept mağazasını kurdu. 24 bin metrekarelik alana kurulan mağaza, alışveriş yapanlar için veriye dayalı ve kişiselleştirilmiş bir deneyim yaratmak üzere tasarlandı.

Mağazanın ev sahipliği yaptığı ileri teknolojili öğeler arasında Nike’ın yerel topluluklarından elde ettiği gerçek zamanlı koşu istatistiklerini yansıtan üç katlı dev bir ekran ve müşterilerin herhangi bir satınalma gerçekleştirmeden önce farklı ayakkabı modellerini karşılaştırabilecekleri, radyo frekansı tanımlama destekli özel bir masa bulunuyor.

Rise konsept mağazası, müşterilerin yerel Nike topluluğuyla katılabilecekleri spor etkinliklerini kolaylıkla bulabilecekleri bir Spor Merkezi; yıpranmış Nike ayakkabılarını ve kıyafetlerini mağaza içinde anında tamir ettirebilecekleri City Replay hizmeti ve Nike’ın beş temel fitness esasını (hareket, zihniyet, toparlanma, beslenme ve uyku) içeren programlarına katılabilecekleri The Huddle servisini de bünyesinde barındırıyor.

Nike Direct Başkan Yardımcısı Daniel Heaf, Input’a, mağazanın sunduğu yüksek teknolojili, etkileşimli deneyimlerin, alışveriş yapanların mağazaya her girdiklerinde farklı bir deneyim yaşamalarını sağladığını söylüyor ve ekliyor: “Nihayetinde, fiziksel ve dijital arasındaki sınırları bulanıklaştırabileceğimiz ve tüketicilerin kanalları değil, sadece markayı gördüğü yeni bir entegrasyon arayışındayız.”

Nike, Rise ile fütüristik unsurların yanı sıra markasına eko-bilinçli bir yaklaşım da getiriyor. Geridönüştürülebilecek veya kâr amacı gütmeyen kuruluşlara bağışlanabilecek az giyilmiş giysi ve spor ayakkabıları kabul etmeye başlayacak olan şirket, şimdilik yalnızca Seul’deki mağazada sunulan bu imkânı ilerleyen dönemde dünyanın dört bir yanındaki perakende satış noktalarında yürürlüğe koymayı planlıyor.

Nike’tan Seul'de yüksek teknolojili mağazaNike’tan Seul'de yüksek teknolojili mağazaNike’tan Seul'de yüksek teknolojili mağaza

Kaynak: Design Taxi

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.