Instagram, Alışveriş sekmesinde reklam denemelerinde

Instagram, Alışveriş sekmesinde reklam göstermeye yönelik çalışmalara başladı.

11.08.2021 - 14:11 | Aylin Anıl

Instagram, Alışveriş sekmesinde reklam denemelerinde

Instagram, geçtiğimiz yıl devreye aldığı Alışveriş sekmesinde reklam denemelerine başladığını duyurdu. Reklamverenlere hem tekli hem de grup halinde fotoğraf yükleme seçeneği sunan yeni reklam formatı, önümüzdeki aylarda çeşitli yeni pazarlara açılmadan önce ABD merkezli seçkin reklamverenlerle test ediliyor.

Instagram tarafından paylaşılan bilgilere göre Alışveriş sekmesindeki reklamlar, sunulan diğer reklam ürünlerinde olduğu gibi açık artırma tabanlı modele dayalı sunulacak. Alışveriş sekmesindeki reklamlar yalnızca mobil cihazlarda görünecek. Bununla birlikte, bir kullanıcının ne kadar reklam göreceği, uygulamayı kullanış şekline ve Alışveriş sekmesinde kaç kişinin alışveriş yaptığına bağlı olacak. Şirket, reklamları ve içeriği dengelemek için bu noktada tüketici etkileşimini gözlemeyi planlıyor.

Alışveriş sekmesi reklamlarının test süreci için Away, Donny Davy, Boo Oh, Clare Paint, JNJ Gifts, DEUX ve Fenty Beauty’nin de dahil olduğu markalarla işbirliği sürdürülüyor. Bu markalar, güzellik, ev dekorasyonu, evcil hayvan ürünleri, seyahat ve fazlası dahil olmak üzere Instagram kullanıcılarının alışveriş yapmaktan hoşlandığı popüler ürün kategorilerinden sadece bir kısmı.

Instagram söz konusu reklamların tüm kullanıcılara ne zaman açılacağına dair kesin bir tarih sunmuyor ancak planlar, ürünün önümüzdeki aylarda ABD dışında kullanılabilecek hale getirilmesi yönünde.

Kaynak: TechCrunch

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.