Nick Law Publicis’ten ayrılıyor

Ad Age'in iddiasına göre, Publicis Groupe'taki görevinden ayrılmaya hazırlanan Nick Law'ın yeni adresi Apple.

25.06.2019 - 10:41 | Arzu Nilay Kocasu

Publicis Groupe CCO’su ve Publicis Communications Başkanı Nick Law görevinden ayrılıyor. Ad Age tarafından, konuya yakın anonim bir kaynaktan alınan habere göre Law, Publicis’teki görevini Apple’da yeni bir görev için bırakıyor.

Law, Publicis Groupe ve Apple’ın konuyla ilgili kendilerine herhangi bir yorumda bulunmadığını belirten Ad Age, öte yandan, konu hakkında bilgi sahibi olan iki kişinin Law’ın ayrıldığını doğruladığını ve başka kaynakların Law’ın yeni adresinin Apple olduğunu söylediklerini belirtiyor.

Cannes Lions Uluslararası Yaratıcılık Festivali’nden bir hafta önce Ad Age’e yaptığı bir açıklamada Apple’ın bu yıl festival tarafından Yılın En Yaratıcı Reklamvereni seçilmesinin kendileri için önemli olduğunu çünkü bu ödülün, günün birinde Apple’da çalışma ihtimali olan çok sayıda yaratıcı yetenek için kıymetli bir kıstas olduğunu söyleyen Apple Pazarlama İletişiminden Sorumlu Başkan Yardımcısı Tor Myhren da henüz konuyla ilgili sessizliğini koruyor.

Publicis’teki görevine Ocak 2018’de başlayan Nick Law şirket bünyesinde faaliyet gösteren Leo Burnett, Saatchi & Saatchi, Publicis Worldwide, BBH ve Fallon gibi ajansların yaratıcı süreçlerine başkanlık ediyor. Law, ayrıca, Publicis’in müşterilerine pazarlama çözümleri sunmak için hayata geçirilen Power of One programının da başında bulunuyor.

Konu hakkında bugün şirket içi birer mesaj yayınlayan CEO Arthur Sadoun ve Nick Law, tecrübeli reklamcının Apple’a gideceği bilgisini doğruladılar. Nick Law’un “hayatta bir kez karşısına çıkabilecek bir fırsatı” değerlendirmek için Eylül 2019’da Apple ailesine katılacağını duyuran Sadoun “Ancak, elbette, Nick’in sonsuza kadar bizimle kalmasını isterdik” derken; Nick Law, mektubunda Publicis’ten ayrılık kararının kendisi için çok zor olduğunu belirterek her ne kadar Publicis’in bir parçası olmaya devam etmeyi istese de tüm hayatı boyunca hayranlık duyduğu bir markayla çalışma fırsatının geri tepilemeyecek kadar iyi olduğunu söyledi.

Kaynak: Ad Age

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.