Cannes’dan Apple’a kıymetli ödül

Apple, Yılın Yaratıcı Reklamvereni seçildi.

21.05.2019 - 16:00 | Sencer Uçar

2020'nin en iyi global markaları

Cannes Lions Uluslararası Yaratıcılık Festivali’nin, kazananının festival öncesinde açıklandığı ödüllerinden Creative Marketer of the Year’ın (Yılın Yaratıcı Reklamvereni) bu yılki sahibi Apple oldu.

Apple, 1992 yılından bu yana verilen ve geçtiğimiz yıllarda Burger King, Coca-Cola, Google, IKEA, Samsung, Heineken, Mars, McDonald’s ve Unilever gibi markaların layık görüldüğü Yılın Yaratıcı Reklamvereni’ni bu yıl ilk kez aldı.

Apple geçtiğimiz yıl festivalde Today at Apple ile Brand Experience & Activation ve Titanium kategorilerinde ve Spike Jonze’un yönettiği TBWA/Media Arts Lab imzalı Welcome Home filmiyle Entertainment Lion for Music kategorisinde birer Grand Prix almıştı. Grand Prix’ler haricinde markanın 10 farklı kampanyası da festivalde 22 Aslan’a layık görülmüştü.

Apple’ın festival tarafından yılın en yaratıcı reklamvereni seçilmesini kendi açılarından muazzam bir gurur ve biraz da mahcubiyet duygularıyla tanımlayan Apple Pazarlama İletişiminden Sorumlu Başkan Yardımcısı Tor Myhren, ödülün asıl önemli yanının, tüm kreatif dünyanın gözünün üzerinde olacağı bir festivalde, günün birinde Apple’da çalışma potansiyeli bulunan birçok kreatif yeteneğin de bulunması olduğunu söyledi. “Günümüzde medya atmosferinin tamamen değiştiği açık ama pazarlamamızı yönlendiren temel ilkeler hiçbir zaman değişmedi” diyen Myhren, her şeyin merkezinde basitliğin ve yaratıcılığın yer aldığını vurguladı.

Myhren, Apple adına ödülü 21 Haziran günü düzenlenecek törenle alacak.

Kaynak: Ad Age

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.