Netflix’ten kapsül koleksiyon

Ekranda gördüğünüz kıyafetler evinize gelseydi nasıl olurdu?

20.05.2021 - 13:24 | Simge Şenses

Netflix'ten kapsül koleksiyon

Netflix, ünlü Moda Tasarımcısı Roy Halston Frowick’in hayatını anlatan yeni mini dizisi Halston’ı ilgi çekici bir işbirliğiyle taçlandırdı. Streaming devi, Amerikan lüks giyim markası HALSTON’la beraber fiyatları 995 ila 1595 dolar arasında değişen 10 parçalık bir kapsül koleksiyon oluşturdu. Koleksiyondaki kıyafetler, Roy Halston Frowick’in arşiv tasarımlarından ilhamla hazırlandı.

Netflix'ten kapsül koleksiyon

Bu işbirliği Netflix’in moda dünyasıyla ilk etkileşimi değil. Şirket, 2019’da da H&M ile popüler dizilerinden Stranger Things için farklı tarzda bir koleksiyona imza atmıştı. Bu gibi işbirlikleri, Netflix’in moda dünyasına ciddi olarak girmesi halinde yapabileceklerini düşündürmesi yönüyle ilgi çekici. Şovları izleyen kişilerin ekranda gördükleri özenle seçilmiş kıyafetleri giyme dürtüsünden yararlanma fırsatına sahip olan şirket, gelecekte izleyicileri şovları izlerken doğrudan alışveriş yapmaya davet eden yeni bir gelir modeli bile yaratabilir.

Prömiyeri geçtiğimiz hafta yapılan dizideki kıyafetlerin bir kısmı, Haziran itibarıyla ön siparişe açık olacak. İşbirliğine bir pazarlama ortaklığı olarak yaklaşan Netflix, koleksiyonun satışlarından herhangi bir gelir elde etmeyecek.

Kaynak: Design Taxi

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.