Netflix’ten Disney açıklaması

Platform, Disney ile işbirliğini sonlandıracakları haberlerine ilişkin bir açıklama yayınladı.

10.08.2017 - 15:45 | Gönül Hadımlı

Netflix'ten Disney ile yol ayrılığı hakkında açıklama

Disney’in Netflix ile yollarını ayırdığına dair haberi dün sizlerle paylaşmıştık. Konuya dair Netflix cephesinden gelen resmî açıklamada, Disney ile yapılan anlaşmaların sadece ABD sınırları içerisinde geçerli olduğu belirtiliyor.

Markadan gelen açıklama şu şekilde:

Disney ile yaptığımız anlaşmalar, ABD dışındaki ülkelerde herhangi bir değişiklik olmadan devam etmektedir. Disney tarafından yapılan açıklamanın yalnızca ABD’deki sinemalarda gösterime giren filmleri kapsadığının altını çizeriz.

Bu kapsamda ABD’deki Netflix kullanıcıları, 2018 yılı sonuna kadar sinemalarda gösterime girecek olan yeni filmler de dahil olmak üzere Disney’e ait tüm filmleri 2019 sonuna kadar Netflix üzerinden izlemeye devam edecektir.

Netflix olarak Walt Disney Company ile Marvel TV alanındaki çalışmalarımız da dahil olmak üzere pek çok farklı alanda işbirliğimizi sürdürüyoruz.

Disney’in kendi internet yayını hizmetini sunarak Netflix’e rakip olmasıyla ikilinin arasındaki rekabetin nasıl bir seyir alacağını önümüzdeki dönemde göreceğiz.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.