MediaCat

Nesquik Türkiye’den çevre dostu hamle

Kâğıt pipete geçen marka tüm ambalajlarındaki plastik pipet kullanımına son verdi.

Nesquik Türkiye’den çevre dostu hamle

Nesquik, bu ay itibarıyla tüm ambalajlarındaki plastik pipet kullanımına veda etti. Ürünlerinde plastik yerine kâğıt pipet kullanmaya başlayan ve yeni pipetlerine süt ürünlerinin tamamında yer veren marka, böylelikle yıllık yaklaşık 40 milyon adet plastik pipetin kullanımına son vermiş oldu.

Markanın kâğıt pipetleri yalnızca Orman Yönetimi Konseyi (FSC) sertifikalı üreticilerden, kimyasal işleme maruz bırakılmadan doğada çözünebilen ağaç selülozu kullanılarak tedarik edilecek. Yeni uygulamayla birlikte çocukların doğaya karşı sorumluluk bilincinin geliştirilmesine katkı sağlanması da amaçlanıyor.

Nestlé Türkiye Sütlü İçecekler İş Birimi Genel Müdürü Buse Aksu Özgen, çocuklara daha yaşanabilir bir gelecek sunabilmek için bugünden harekete geçmek gerektiğini ifade ederek, “Nesquik markası olarak 2019 itibariyle piyasaya sürdüğümüz laktozsuz ve şeker ilavesiz sütlerimizin ardından şimdi de plastik pipetlerimizi kâğıda çeviriyoruz. Türkiye’nin en sevilen çocuk markalarından biri olmanın sorumluluğuyla, çocuklarımıza sütü sevdirirken doğayı da sevip korumaları yönünde farkındalıklarını artırmayı amaçlıyoruz. Kâğıt pipetli ürünlerimizle sürdürülebilir bir dünya için çocuklara iyi tercihler yapmaları yönünde ilham vermeyi hedefliyoruz. Onlara daha yaşanabilir bir gelecek sunabilmek için bugünden harekete geçmek gerektiğine inanıyor, Nestlé’nin küresel taahhütleri doğrultusunda, inovasyonu rehber alarak hızla ilerliyoruz” dedi.

Nesquik’in kâğıt pipete geçişi, Nestlé’nin gezegenimizi korumak amacıyla verdiği küresel taahhütler doğrultusunda hayata geçirildi. Nestlé 2025’e kadar ambalajlarının yüzde 100’ünü geridönüştürülebilir veya yeniden kullanılabilir hale getirmeyi, yeni üretilmiş plastik kullanımını üçte bir oranında azaltılmayı, geri dönüştürülemeyen plastikleri kullanımdan çıkartmayı taahhüt etmişti.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.