MediaCat

Nazım Salur: “Yeni sosyal medya türlerine ihtiyaç var”

Dijital girişimlerin ve girişimci ruhlu şirketlerin toplumların zor zamanlarda ayakta kalmasında üstlendikleri rol, çevik bir şekilde geliştirdikleri yenilikçi çözümler aynı zamanda geleceğe de aktarılacak öğretiler içeriyor. İleride bu dönemi daha doğru okuyabilmek için gerçekleştirdiğim Tirbuşon Kafa Açıcı Sohbetler’de bu hafta konuğum Getir ve BiTaksi Kurucusu Nazım Salur.

Nazım Salur: “Yeni sosyal medya türlerine ihtiyaç var”

Coronavirus sonrası iş dünyası ve girişimcilik ekosistemiyle ilgili konular oldukça önemli. Gerek ekonomik krizden dolayı oluşacak işsizlikler gerekse yeni normların standartları bu konuyu uzunca bir süre gündemde tutmamız gerektiğini gösteriyor.

Beri yandan bu dönemde coronavirus ile mücadelede girişimcilerin aldıkları sorumlulukları da detaylandırmak gerekiyor. Pek çok marka ya da girişim insanların, ülkenin hayatını kolaylaştırmak; corona’yla mücadele etmek için sorumluluk aldı.

Dijital girişimlerin ve girişimci ruhlu şirketlerin toplumların zor zamanlarda ayakta kalmasında üstlendikleri rol, çevik bir şekilde geliştirdikleri yenilikçi çözümler aynı zamanda geleceğe de aktarılacak öğretiler içeriyor.
İleride bu dönemi daha doğru okuyabilmek için gerçekleştirdiğim Tirbuşon Kafa Açıcı Sohbetler’de bu hafta konuğum Getir ve BiTaksi Kurucusu Nazım Salur. Ben sordum, Nazım Bey içtenlikle yanıtladı.

Söylediklerinden birkaç satır başı vereyim:

  • Yeni normal, yeni bir yol bulup varolmaya çalışmak demek.
  • Kendini güvende hissetme endüstrisi büyüyecek. O alanda iş yapan start-up’lar çok gelişecek.
  • Modern insanın en büyük ihtiyacı özgürlük. Bu anlamda eski düzenin çok değişeceğini düşünmüyorum.
  • Aslında dijitaldeki kanallar çok sıkıcı.
  • Yeni sosyal medya türlerine ihtiyaç var.
  • İyiliğin tadına o kadar vardık ki, yeni dönemde bir vakıf kuracağız.

Gelecek hafta Prof. Lerzan Aksoy söyleşisiyle karşınızda olacağım. Sağlıklı bir hafta geçirmenizi dilerim.

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.