Müzikle ses bulan hikâyeler

İngiliz hayır kurumu Depaul ve Spotify, evsiz gençlerin duyulmamış hikâyelerini birer çalma listesi olarak dünyaya açıyor.

10.12.2018 - 13:37 | Arzu Nilay Kocasu

Müzikle ses bulan hikâyeler

Birleşik Krallık sokaklarında 80 bini aşkın sayıda evsiz genç yaşıyor. Bu, dinlenilmeyi bekleyen 80 bin farklı hikâye demek. 16 ila 25 yaşındaki gençlerin evsizlik mefhumuna bakış açılarını değiştirmek ve insanların, hikâyelerini dinlemeksizin, evsiz insanları yargılamalarına neden olan stereotipleri yıkmak isteyen hayır kurumu Depaul UK; Spotify, Facebook ve Sony Music işbirliğinde yeni bir kampanya hazırladı.

Beş genç evsizin, şarkı başlıklarını kullanarak anlattıkları hikâyelerinin Spotify üzerinden birer çalma listesi olarak paylaşıldığı kampanya Publicis Londra imzası taşıyor.

Depaul UK CEO’su Mike Thiedke “Çalma listelerinin çeşitliliğinden de anlaşılacağı üzere her evsizin deneyimi kendine has ve farklı. […] Spotify, Facebook, Tom Grennan ve Sony’den aldığımız destek için çok müteşekkiriz. Partnerimiz Publicis Londra’nın yaratıcılığı ve coşkusu bu projeyi gerçek kıldı. Bu denli heyecan verici kurumlarla birlikte çalışmak sesimizi yükseltmemizi ve bu önemli mesele hakkında farkındalık yaratmamızı sağladı” açıklamasında bulunurken, Publicis Londra ECD’si Dave Monk kampanya hakkında şu sözleri söylüyor:

“Evsiz gençler konusuna kulaklarımızı tıkadığımız için her birimiz suçluyuz. Evsiz bireylerin bu duyulmamış hikâyelerini duyurmalarına dünyanın en iyi seslerinden daha çok kim yardımcı olabilir?”

KÜNYE

  • Reklamveren: Depaul UK
  • Reklam Ajansı: Publicis London
  • Yapımevi: Picture Base
Kaynak: The Drum

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.