MediaCat

Mutlaka takip etmeniz gereken 7 pazarlama dehası

Pazarlama dünyasının dehalarıyla karşınızdayız.

Mutlaka takip etmeniz gereken 7 pazarlama dehası

Pazarlamacı olmak, öyle düşünüldüğü kadar kolay değil. Pazarlamacı olunmaz, pazarlamacı doğulur desek yeridir hatta. Çünkü bazı insanların ticaret ve pazarlama üzerine becerileri çok gelişmiştir. Bunun için yaratılmışlardır adeta. Pazardaki fırsatları görebilen ve bunları doğru şekilde kullananlar, emekleri sonucunda da elbet başarıya ulaşmışlardır. Kolay pes etmemek, hırslı olmak ve zekâyı doğru şekilde kullanmak ne kadar önemliyse, çağın gerektirdiklerini iyi analiz etmek ve teknolojiden geri kalmamak da o derece önemli. Öyleyse, yaptıkları işlerle oldukça dikkat çeken ve takip edilmesi gereken yedi pazarlama dehasının başarılarına bir bakalım.

1- Keith Weed

Forbes’un 2017 Dünyanın En Etkili Pazarlama Şefleri listesinde birinci sırada yer alan Keith Weed, gıda ve bakım ürünleri üreten dünyanın en büyük şirketlerinden Unilever’in pazarlama sorumlusu.

Liverpool Üniversitesi’nde mühendislik eğitimi alan Weed, 1983’te Unilever’de pazarlama sorumlusu olarak rol alana kadar da bu mesleği icra etti. Unilever bünyesine katıldıktan sonra İngiltere, Fransa ve ABD’de genel yönetim ve pazarlama alanında aktif rol aldı.

Sürdürülebilirlik konusuna önem veren ve bunu iş dünyasına entegre etmeye çalışan Weed, Unilever Sürdürülebilir Yaşam Planı’nın yaratılmasına ön ayak oldu. Weed’in sürdürülebilirlik ve ekonomik büyümenin birlikte ele alınması hakkında 2014’te yaptığı bir TED konuşması da mevcut.

Twitter: @keithweed

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.