MTM ile Bahçeşehir Üniversitesi eğitimde işbirliğine gidiyor

Medya Takip Merkezi (MTM) ve Bahçeşehir Üniversitesi (BÜ), eğitim ve çalışma hayatını bütünleştirmek üzere harekete geçti...

15.05.2009 - 11:15 | MediaCat

Medya Takip Merkezi (MTM) ve Bahçeşehir Üniversitesi (BÜ), eğitim ve çalışma hayatını bütünleştirmek üzere harekete geçti. CO-OP Partnerlik Anlaşması ile öğrenciler bir yandan eğitimlerini sürdürürken, diğer yandan işyerinde uygulamalı eğitim alarak tecrübe kazanacaklar.

Proje kapsamında bir araya gelecek MTM uzmanları ile BÜ akademisyenleri, öğrenciler için “uygulamalı gelişim dersleri” oluştururken, öğrenciler de MTM’de 6 veya 9 aylık sürelerle staj yapma fırsatı elde edebilecekler. Eğitim dönemi sonunda ise öğrencilere kariyer yapma imkânı sunulacak.

MTM Genel Müdürü Halef R. Vayıs, iş dünyasının nitelikli personel bulma ve yetiştirme konusundaki sıkıntılarına dikkat çekerken, CO-OP işbirliğinin hem eğitim hem de iş dünyasına büyük katkılar sağlayacağına inandığını ifade etti. Türkiye’nin birincil öncelikleri arasında eğitimin olduğunu dile getiren Vayıs, sözlerini şöyle sürdürdü: “Medya takip sektörü, hammaddesi olan medya ve servis verdiği iletişim dünyasına özgü tüketim çabukluğu nedeniyle, sürekli yenilenmek ve güncellenmek zorunda. Sonuçta gelişen her türlü teknolojik kolaylığa rağmen, medya takibinde elde edilen verilerin değerlendirilmesinde ve yorumlanmasında en önemli unsur, insan. Biz de, gerek ürettiğimiz hizmetin kalitesini yükseltmek gerekse nitelikli ve verimli kullanılmasını sağlamak üzere, bu yılın başında eğitime yatırım yapma kararı almıştık. Bahçeşehir Üniversitesi ile işbirliğimiz, bu sürecin önemli adımlarından birini oluşturuyor”

Bahçeşehir Üniversitesi’nin hayata geçirdiği bu eğitim modeli ile öğrenci kabul eden partner kurumlar arasında MTM’ nin yanı sıra, Anadolu Sigorta, Bayraktar Holding, Denizbank, Fritolay, Koç Sistem, Intema, Bilim İlaç, Çalık Holding, Çilek Mobilya, Kuveyt Türk, Metro Group, Teknosa, Teknik Yapı, Vestel, IBM, Zarakol İletişim gibi farklı sektörlerde faaliyet gösteren 70’e yakın firma yer alıyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.