XING AG kârlı büyümesine devam ediyor

Yeni 'inovasyon' stratejisi ile ivme kazanan XING, 'Open Social' platformu ile 3. parti uygulama geliştiricilere kapılarını açarken...

15.05.2009 - 16:48 | MediaCat

Yeni ‘inovasyon’ stratejisi ile ivme kazanan XING, ‘Open Social’ platformu ile 3. parti uygulama geliştiricilere kapılarını açarken, çalışan sayısını da yüzde 89 oranında arttırdı.

Avrupa’nın bir numaralı sosyal iş ağı ve borsaya koteli ilk ve tek web 2.0 şirketi olan XING yılın ilk üç ayında 51 bin ücret ödeyen yeni üye kazanmayı başardı. Böylece XING’in Premium üyelerinin sayısı 601 bine ulaştı. Bu sonuçlar, geçtiğimiz on iki ay içerisinde yüzde 43,1 oranında bir artış olduğunu gösteriyor (geçen yıl aynı dönem: 420 bin). Toplam üye sayısı yılın başından beri yaklaşık yarım milyonluk ciddi bir artış göstererek, şu anda 7,5 milyonun üstüne çıkmış bulunuyor (31.03.2008’deki 5,71 milyona kıyasla 31.03.2009’da 7,48 milyon).

XING’in Karlı Büyümesi Hız Kesmeden Devam Ediyor

Ekonomik krizin devam etmesine rağmen geçen yıl aynı döneme oranla ilk üç ay içerisinde ciro da yüzde 43,3 oranında bir artışla 10,76 milyon avroya ulaştı (31.03.2008: 7,51 milyon). Halihazırda XING AG’nin 239 çalışanı bulunan ve yenilikçiliğe ivme kazandırıp planlanan büyümeye ayak uydurulabilmesi için geçtiğimiz yıl içerisinde 112 yeni çalışan ve yöneticiyi bünyesine katan XING, şirketteki çalışan sayısını yüzde 89 oranında (31.03.2008: 127) arttırmış oldu. Sadece bu yılın ilk çeyreğinde 50 yeni çalışan şirkete kazandırılarak, insan kaynakları planlamasını birkaç boş pozisyon dışında 2009 yılının tümü için neredeyse tamamladı. Personel sayısındaki bu ciddi artışa rağmen ilk çeyrek içerisinde XING AG’nin kârı, 1,68 milyon avro ile geçen yıl aynı döneme oranla (1,62 milyon avro) yüzde 3,7 oranında artış göstermeyi başardı.

XING AG’nin Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Stefan Groß-Selbeck “Ekonomik krize rağmen XING çok kârlı bir şekilde büyümeye devam ediyor. Bu memnuniyet verici bir durum. Pazar konumumuzu daha da geliştirebilmek için çok sayıda kafiliye çalışanı bünyemize aldık; ciddi bir yatırım yaptık ve yenilikçiliğimize büyük ölçüde ivme kazandıran yeni bir gelişme stratejisini hayata geçirdik. Bunun yanı sıra OpenSocial altyapısını başarıyla hayata geçirerek dışarıdan geliştiricilerin üyelerimizin işine yarayabilecek uygulamaları sunabilmeleri için gereken teknik ön koşulları da yerine getirmiş olduk. Böylece şu ana kadar hızla büyüyen ağımıza daha da ivme kazandırabilmek ve gelecekte de başarıyla büyümeye devam edebilmek için ilk önemli stratejik adımları atmış olduk. Ayrıca, Ingo Chu ile çok yetenekli yeni bir CFO’yu şirketimize kazandırabilmiş olmaktan da büyük bir mutluluk duymaktayız“ şeklinde konuştu.

Ingo Chu XING AG’nin yeni CFO’su

Avrupa’nın lider iş ağının sahibi XING AG planladığı büyüme için internet ve medya alanında deneyimli bir yönetici daha kazanıyor. 1 Temmuz 2009 itibariyle borsaya koteli Hamburg merkezli XING AG’nin Yönetim Kurulu’nda yeni CFO olacak olan Ingo Chu (38) İşletme bölümü mezunu. 14 yıl süreyle Bertelsmann Şirketler Grubu’nda çalışmasının yanı sıra aynı zamanda hem televizyon hem de farklı e-ticaret alanlarında yönetici olarak görev yapan Ingo Chu yedi yıldan uzun bir süre Köln/Hannover merkezli RTL Shop GmbH’nın CFO’luğu görevini yürüttü. Bu görevi 1 Temmuz itibariyle XING AG’de devam ettirecek olan Ingo Chu Yatırımcı İlişkileri, Muhasebe, Denetleme ve BI bölümlerin yönetiminden sorumlu olacak ve Eoghan Jennings’in görevlerini devralacak. 7 Nisan’da kendi isteği üzerine görevinden ayrılacağını açıklayan Jennings, bu geçiş dönemi sırasında XING’e 30 Eylül’e kadar danışmanlık yapmaya devam edecek.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.