MediaCat

Mısır’da ajansların desteğiyle turizm hamlesi

WPP, Publicis Groupe ve Interpublic Group gibi büyük şirketlerin iletişim ve reklam ajansları federasyonla bilgi alışverişinde.

Mısır’da ajansların desteğiyle turizm hamlesi

Mısır Turizm Federasyonu, global bütünleşik pazarlama desteği arayışında. Şirket, Arap Baharı’nın ardından yaklaşık iki yıldır dağılmış vaziyetteki turizm endüstrisini toparlamaya çalışıyor.

Ad Age’in haberine göre, aralarında WPP, Publicis Groupe ve Interpublic Group’un da bulunduğu büyük şirketlerin iletişim ve reklam ajansları, organizasyonun Kahire’deki merkez ofisiyle bilgi alışverişinde bulunuyor. Sektörün mevzuya hakim üst düzey yöneticileriyle, çeşitli uluslararası bölgeler kapsamında Mısır’da da turizmin kalkındırılmaya çalışılması amaçlanıyor.

Reuters geçtiğimiz ay yayınladığı haberinde, Mısır’da 18 gün süren isyanın öncesinde, ülkenin yurtiçi gelirinin 10’da 1’ini turizmden karşıladığı bilgisini verdi.

2010 yılında ülke aşağı yukarı 15 milyon turist çekiyordu. Ancak 2011’in Ocak ayında patlak veren isyanlar yıl içinde yüzde 30’un üzerinde turist kaybına sebep oldu. Geçtiğimiz şubatta The New York Times Mısır’da turizm endüstrisinin ayda 1 milyar dolar kaybettiğini yazdı.

Ancak bu yıl, Mısır turist ziyaretinde yüzde 20’lik bir artış olacağını öngörüyor. Çeşitli raporlarda, yapılan pazarlama kampanyaları ataklarıyla hükümetin turizmdeki bu hedefini tutturacağı ve 2020 yılına kadar ülkeye 30 milyon turist çekip, sektöre 25 milyar dolar kazandıracağı belirtiliyor.

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.