MediaCat

Milli iradenin sesi

Türk Telekom’un 15 Temmuz reklamı yayında.

Milli iradenin sesi

Kökenleri 1840 yılına dayanan Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi’nin (PTT) 1994 yılında T.C. Posta İşletmesi Genel Müdürlüğü ve Türk Telekomünikasyon Anonim Şirketi olarak yeniden yapılanmasıyla doğan Türk Telekom, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü öncesinde yeni bir reklam filmi yayınladı.

Osmanlı İmparatorluğu’nda telgraf  hattının ilk kez kullanıldığı Kırım Savaşı’ndan, Çanakkale Savaşı’nda büyük öneme sahip olan Conk Bayırı Muharebeleri’nden, dönemin Dışişleri Bakanı Turan Güneş’in Kıbrıs sorununun çözümü için çare olamayacağını düşünerek Başbakan Bülent Ecevit’e ikinci harekatın başlatılması yönünde görüş bildirdiği II. Cenevre Konferansı’ndan ve başarısızlıkla sonuçlanan 15 Temmuz 2016 Türkiye askerî darbe girişiminden görüntüler eşliğinde ilerleyen film, markanın, 178 yıldır milli iradenin sesi olmaktan duyduğu gururu dile getirişi ile noktalanıyor.

Pat Medya imzalı filmin yönetmenliğini Mehmet Parmaksız üstleniyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.