Microsoft’tan yeni arama motoruna özel reklam filmi

Microsoft yeni arama motoru Bing için ilk reklam filmini gösterime sundu. 60 saniyelik reklam filminin başlığı...

04.06.2009 - 12:36 | MediaCat

Microsoft yeni arama motoru Bing için ilk reklam filmini gösterime sundu. 60 saniyelik reklam filminin başlığı Manifesto. Manifesto reklam filminde linkler arasında kaybolmaktan bahsediliyor ve bir nefeste geçilen finansal pazarlardaki çöküş ve banka kurtarma operasyonları gözler önüne geliyor.

Microsoft, Manifesto reklam filmi ile kesinlikle duygusal olmayan (ciddi) bir konsept hakkında duygusal yanıtlar çıkarmayı hedeflediklerini kaydediyor.

Öte yandan, Microsoft’un yeni ‘karar verme’ motoru Bing 3 Haziran itibariyle, Beta olarak yayına başladı.

Altavista, Yahoo, Lycos ve Excite bu isimlerin ilk akla gelenleriyken şu an sadece Yahoo ve biraz da Lycos ayakta kalabilmiş durumda. 90’ların sonunda kurulan Google o zamandan beri sahneyi kimseye bırakmıyor.

Bakalım, Live.com ile istediği verimi alamayan Microsoft, Bing ile neler yapacak?

Bing için Microsoft ‘arama motoru’ yerine ‘karar verme motoru’ demeyi tercih ediyor. Zaten tanıtımlarda da “arama yapmayın, karar verin” mesajı vurgulanıyor.

Bing’i Keşfedin…

Bing, arama yaptığınızda verdiğiniz kelimeyi anahtar kelime olarak değil de ipucu olarak algılıyor, sizi yönlendiriyor ve doğru sonuçlara bu şekilde ulaşmanızı sağlıyor.

Microsoft, Bing için ayrıca özel bir tanıtım sitesi açmış durumda. Discoverbing.com adresinden yayın yapan bu sitede Bing’i nasıl kullanabileceğinize dair bilgiler aktarılıyor. Hatta bu sayfadan ulaşabileceğiniz özel ve eğlenceli bir tanıtım videosu da seyrinizi bekliyor.

Şu anda Beta yayınında olan Bing’i denemek isteyenler buraya tıklayabilir…

Yararlanılan Kaynak: adage.com

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.